Roberta Mūka muzejā Galēnos skatāma Daugavpils Universitātes maģistrantu radošo darbu izstāde “ABSTRAKTA DIENA”

01.03.2023 — 31.03.2023
Roberta Mūka muzejs Galēnos

No 1. līdz 31. martam Roberta Mūka muzejā Galēnos (Skolas iela 11C, Galēni, Preiļu novads) ir skatāma Daugavpils Universitātes (DU) profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla maģistrantu radošo darbu izstāde “ABSTRAKTA DIENA”.

Grupas izstāde ir jau ceturtais kultūras/mākslas fakts PMSP Māksla izstāžu projektā – sērijā DIENA: pirmā izstāde MIERĪGA DIENA (08.03.–08.04.2022.) notika Preiļu novada Aglonas Kultūras namā, otrā – MĀKSLAS DIENA (01.04.–30.04.2022.) – Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī, trešā – RENESANSES DIENA (27.05.–14.08.2022.) norisinājās Cesvaines pilī Madonas novadā.

Izstāde “ABSTRAKTA DIENA” ir veltījums latviešu dzejniekam, filozofam un pasaules reliģiju pētniekam Robertam Mūkam (Avenam) (1923–2006) viņa 100 gadu jubilejā. Ekspozīcijas nosaukuma un tās koncepcijas iedvesmas avots ir Roberta Mūka eseju un dzejas krājumā „Kad Dievs aizgājis atvaļinājumā” (2002) apkopotās pārdomas par dzīves jēgas problemātiku, par cilvēku Visumā un Visumu cilvēkā, par tveramo un aizplūstošo, par nejaušo un svarīgo un, kā raksta Roberts Mūks, „par visu un neko”.

Grupas ekspozīciju veido septiņu autoru (Nellijas Muižnieces, Gitas Palmas, Santas Riževskas, Annas Stalidzānes, Initas Šteinbergas, Adelīnas Varlamovas un PMSP Māksla direktores Zeltītes Barševskas) radošie stāsti. Izstādes koncepciju dažādu formātu stājdarbos reprezentē glezniecības medijs un tehnikas: eļļas, akrila, jauktā, kā arī eksperimenti autortehnikā. Mono/ polihromatisko abstrakciju valodā autori ekspresīvi spēlējas ar atbrīvotas formas krāsu laukumiem, noskaņu vai dinamikas pilniem līniju ritmiem/aritmiju, it kā nekārtīgu vai pārdomāti realizētu faktūru niansēm. Autori droši un emocionāli atklāj skatītājam subjektīvus dzīves ziņas/dzīves jēgas vizualizācijas, individuālus abstraktas dienas stāstu vai filozofiskas pārdomas par to.

DU PMSP Māksla maģistrantu radošo darbu izstādeABSTRAKTA DIENA” Roberta Mūka muzejā Galēnos būs apmeklējama līdz š.g. 31. martam. Sirsnīgi pateicamies par sadarbību tās organizēšanā muzeja vadītājai Gitai Palmai. Lai saules pilna ABSTRAKTA DIENA!

Izstādes kuratori:
Dr.art. Zeltīte Barševska, PMSP Māksla direktore
Gita Palma, PMSP Māksla maģistrante
zeltite.barsevska@du.lv, gita.palma@gmail.com

Pēdējās izmaiņas: 28.02.2023.