No 21. februāra Preiļu novada domes ēkā (Raiņa bulvāris 19, Preiļi) 2. stāvā skatāma gleznu izstāde “Brīvība”

21.02.2023
Preiļu novada pašvaldība

Ko nozīmē būt brīvam mūsdienu realitātē?

Pandēmijas un kara laika apstākļos mums ir iespēja paskatīties uz personības “Brīvības” izpratni pavisam savādāk. Neapšaubāmi tās ir 21. gs. 20-to gadu realitātes, kas robežojas viena ar otru, nomainot bagātību un nabadzību, bailes un bezbailību, radīšanu un iznīcināšanu.

Šis ir vērtību pārvērtēšanas un uztveres laiks.

Gleznu sērija atklāj abstraktu formu un vērtību spēli, tā vēsta, kā vislabāk saskatīt visus prāta stāvokļus – izvēles brīvību un, galvenokārt, apziņas brīvību.

Šajos darbos atainotas dinamiskas krāsu pārejas, simbolizējot kliedzienu pēc miera un klusuma. Tāpat kā pasaule var vēstīt par visaugstākajām labestības un mīlestības formām, arī mēs varam nodot pasaulei sevī esošo stāvokli. Tieši ar vizuālo attēlu palīdzību ietekmēt apkārtējo vidi un to, rezonējot ar skatītāju.

Izstāde – Freedom/Brīvība simbolizē manifestu par pasaules uztveres domāšanas taktikas izvēli. Mūsu jaunajā brīvības izpratnē ir apziņa par atbildību, kā arī par bezbailību.

Brīvība, tas ir spēks, jo pārmaiņas ir iespējamas, ja tās sākas ar sevi.

Novēlu visiem pasaules mieru un iekšējo brīvību!

Darbu autore Viktorija Valujeva.

VIKTORIJA VALUJEVA absolvējusi 2007. gadā Daugavpils Universitāti, ieguvusi mākslas bakalaura grādu. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2010) un grafikā (2016). Studēja Multimediju Porto Universitātē (Portugālē) Erasmus programmas ietvaros (2009. gadā). Florencē Florences Mākslas Universitātē apguva sgrafito sienu glezniecības tehniku.

Piedalījusies izstādēs kopš 2006. gada, organizēja arī 7 personālizstādes. Viņas darbi ir pārstāvēti Marka Rotko mākslas centra kolekcijā un privātkolekcijās Dānijā un Francijā, Īrijā, Italijā, kā arī 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas grupas izstādē Daugavpilī (Marka Rotko mākslas centrā).  Kā arī piedalījusies dažādos starptautiskos projektos izglītības un mākslas jomā.

Kopš 2006. gada viņa vada jauniešu biedrību “Kāpēc5”, organizējot kultūras pasākumus.

No 2014. līdz 2021. gadam lektore Daugavpils Universitātē un 2017.-2021. gadam kā reklāmas foto dizaina pasniedzēja PIKC Daugavpils Dizaina un Mākslas vidusskolas ‘’Saules Skolā’’,  kā arī atbalstījusi radošu neformālās izglītības vidi ar izglītojošām aktivitātēm sadarbībā ar “Kāpēc5” un “Dakini Foundation”.

Māksliniece aktīvi darbojas pedagoģiskajā jomā, organizējot mākslas un fotogrāfijas radošās darbnīcas.


Pēdējās izmaiņas: 16.02.2023.