Ievas Babres fotogrāfiju izstāde “Sajūti Preiļus”

06.02.2023 — 31.03.2023
Preiļu Galvenā bibliotēka

Esmu dzimusi Līvānos. Fotografēt uzsāku (jo patika rezultāts), kad mācījos Līvānu 1. vidusskolā. Vecāki man nopirka manu pirmo fotoaparātu “Smena-8M”. Sākumā tētis (pēc profesijas kalējs, kurš brīvajos brīžos fotografēja) ierādīja fotogrāfijas pamatus – kādus fotoaparāta uzstādījumus lietot, kādas filmas un fotopapīru izvēlēties, kā jaukt šķīdumus attīstītājam un fiksāžai, kā ievietot filmu “tankā”, kā gaismot bildi, kā attīstīt, skalot, fiksēt un žāvēt. Vēlāk jau pati eksperimentēju un fotografēju izbraucienus klases ekskursijās, sacensības basketbolā un piedzīvojumus sporta nometnēs, kurās pati biju dalībniece. Patika fotografēt mammas audzētās tulpes un vecāku iekopto dārzu, māsu un radu bērnus. Dzīvojot Līvānos, uzņēmu arī savu pirmo “selfiju” (1987).

Jau daudzus gadus mana aizraušanās ir fotografēšana. Patīk fiksēt neatkārtojamus mirkļus – iemūžināt tuvākus un tālākus ceļojumus, dabu, dažādus pasākumus, cilvēkus un, protams, Preiļus – mūsu ģimenes – vīra Imanta, mūsu dēlu Matīsa un Mika – dzimto pilsētu. Savu ikdienu aizvadu Preiļu 1. pamatskolā, kur cenšos skolēnos radīt interesi par ķīmiju un dabaszinībām, esmu klases audzinātāja.

Izstādē izvietotās fotogrāfijas uzņemtas laika posmā no 2018. līdz 2022. gadam Preiļu pilsētā un parkā – tā ir vieta, kurā varu relaksēties un pavadīt savu brīvo laiku, dodoties pastaigās viena vai kopā ar ģimeni.

Preiļu parkā var iedarbināt visas cilvēka maņas – to var S A J U S T – ieraudzīt, sasmaržot, saklausīt, sataustīt un izgaršot.

N O V Ē L U ikvienam fotocienītājam šajā galerijā rast prieku un iedvesmu ceļojumam Preiļu parkā, pamanīt skaisto, saglabāt mieru sevī un pasaulē.

Ja vēlies iepazīties arī ar citiem maniem fotomirkļiem, ieskaties:

Manā lapā – babre.lv
Instagram – @ieva.babre
Facebook – Ieva Babre

Izstāde tapa, pateicoties radu, draugu un atsaucīgu cilvēku atbalstam.

Vislielāko P A L D I E S vēlos teikt savai ģimenei par blakus būšanu – gan fotomirkļu tapšanā, gan bilžu atlasīšanā, gan emocionālajā un finansiālajā atbalstā.

P A L D I E S Preiļu Galvenās bibliotēkas kolektīvam par uzaicinājumu veidot izstādi – šī ir mana pirmā izstāde.

P A L D I E S par vērtīgiem padomiem fotogrāfiem Igoram Pličam, Jānim Magdaļenokam, Mārtiņam Vanagam.

P A L D I E S par iespēju mācīties tālmācības fotokursos “FotoTelpa” pie Mārtiņa Vanaga. Mācīties var un vajag jebkurā vecumā. Kursos “FotoTelpa” ir iespēja mācīties klātienē, attālināti un skatīties īsus, pamācošus Mārtiņa Vanaga pārdomu video par aktuāliem jautājumiem foto pasaulē.

P A L D I E S par manas lapas babre.lv tapšanu Oskaram Pakeram.

P A L D I E S par palīdzību, praktiskiem padomiem un laiku, ko veltījāt sarunām, – Dignai Prodniecei, Artjomam Soboļevam, Dacei Pakerei, Anitai Punculei, Alīnai un Aleksandram Nesterukiem, Žanetei Bečai, Lailai Vibornai, Silvijai Berezovskai, Uldim Čerpakovskim.

Fotogrāfiju autore – Ieva Babre

Pēdējās izmaiņas: 08.02.2023.