Vārkavā un Vecvārkavā vides stendizstāde “Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā”

13.01.2023 — 20.02.2023
Vecvārkava, Vārkava

No 13. līdz 31. janvārim Vecvārkavā, Vārkavas pamatskolā, savukārt no 1. līdz 20. februārim Vārkavā, pie Vārkavas tautas nama, būs apskatāma Ukrainas Valsts arhīva Nacionālās atmiņas institūta fotodokumentālā vides stendizstāde “Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā”, kas veltīta Maskavas režīmu noslepkavotajiem ukraiņu tautas upuriem staļinisma periodā un šogad.

Ukrainas nacionālās atmiņas institūts uzskata, ka ir pareizi atspoguļot sabiedrībai arhīvu materiālus, salīdzināt Krievijas asiņainās metodes, parādot, ka tās savā nežēlībā un bezjēdzīgā necilvēcībā nav mainījušās. Izstādes, kura ietver trīspadsmit vīriešu un sieviešu likteņus 20. un 21. gadsimtā, izvietošana šādā ziņā ir kontrpropagandas ierocis.

Kā ir norādījis Ukrainas Valsts arhīva Nacionālā atmiņas institūta direktors Ihors Kuļiks: “Komunisms, neticis pienācīgi nosodīts pēc Padomju Savienības sabrukuma, piedzīvoja atkārtošanos laikmetīgajā Krievijā — tagadējā rašismā. Tas izraisīja karu, kura aculiecinieki mēs esam. Tagad Ukrainai ir radusies vēsturiska iespēja atbilstošā kārtībā tikt galā ar savu pagātni. Šīs izstādes materiāli ir viens no soļiem jaunajā desovjetizācijas, derusifikācijas, deputinizācijas posmā laikmetīgajā Ukrainā.”

Pēdējās izmaiņas: 27.01.2023.