Ģimeņu sporta diena Preiļu parkā

09.10.2022 11:00
Preiļu parkā pie staļļiem

9. oktobrī no plkst. 11.00 Preiļu pilsētas parkā pie staļļiem ģimenēm un ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties “Ģimeņu sporta dienā”. Dienas laikā tiks piedāvātas dažādas aizraujošas nodarbības, degustācijas, izzinošas un sportiskas aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Šobrīd Preiļu novadā ir tikai trīs audžuģimenes, kuras tur rūpi par tiem bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ palikuši bez vecākiem. Vēlamies uzrunāt to sabiedrības daļu, kas iespējams klusībā apsver domu kļūt par audžuģimeni, bet šaubās, jo jautājumu ir vairāk kā atbilžu. Šis būs pirmais pasākums, kur īpaši tiek aicinātas audžuģimenes, kā arī tie, kuri sevī jūt aicinājumu kļūt par audžuvecākiem. Atsevišķā izziņas teltī būs iespēja tikties ar Preiļu novada Bāriņtiesas un Latgales ģimeņu atbalsta centra “Daugavpils” pārstāvjiem, lai gūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par audžuģimenēm.

Dienas laikā būs iespēja piedalīties CrossFit treniņā (paraugdemonstrējums) “40 min bez sociālās invāzijas”, ko vadīs Preiļu boksa kluba “13TH Round” vadītājs Raimonds Šņepsts. Tāpat ikviens tiks gaidīts Veselības teltī, kur varēs iepazīties ar izglītojošu materiālu, lai veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu no uztura un fizisko aktivitāšu sabalansēšanas aspekta. Dalībnieki gūs zināšanas par uztura produktu novērtējuma un izvēles galvenajiem principiem. Ģimenes varēs praktizēties pārtikas produktu etiķešu salīdzināšanā un analīzē, tāpat tiks piedāvāts noteikt ķermeņa masas indeksu, novērtēt sava ķermeņa masas sadalījumu un ikdienā veikto fizisko aktivitāšu apjomu, aizdomāties par uztura un fizisko aktivitāšu sabalansētību.

Radošajās darbnīcās būs kopīga galda spēļu izgatavošana ģimenēm, kā arī varēs spiest un degustēt dažādas veselīgas sulas. Bērniem būs iespēja izdejoties jautrā diskotēkā ar multfilmu varoņiem. Savukārt visi aktīvās atpūtas entuziasti ir aicināti piedalīties orientēšanās aktivitātē ar sporta uzdevumiem pa Preiļu parka teritoriju.

Visas aktivitātes notiek projekta nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības
Attīstības, investīciju un inženiertehniskās daļas projektu vadītāja
Ineta Valaine
un Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Pēdējās izmaiņas: 30.09.2022.