Izstāde “Kontrasti” Roberta Mūka muzejā Galēnos

08.07.2022 — 31.08.2022
Roberta Mūka muzejs Galēnos

Roberta Mūka muzejā Galēnos (Skolas iela 11C, Galēni, Preiļu novads, LV-5311) no 8. jūlija līdz 31. augustam Aivja Pīzeļa gleznu izstāde “Kontrasti”.

Aivis Pīzelis

Gleznu izstāde “Kontrasti”

Aivis Pīzelis dzimis 1988. gadā Preiļos. 2009. gadā pabeidzis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas vizuāli plastiskās mākslas programmu. 2013. gadā Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiālē iegūts mākslas bakalaura grāds., bet 2015. gadā humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās. Aivvja Pīzeļa radošā darbība cieši saistīta ar Latgali, darbi bijuši skatāmi gan dzimtajos Preiļos, gan citviet Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī, Varakļānos, Balvos, Krāslavā, tāpat arī citur Latvijā –  Jelgavā, Jūrmalā, Salaspilī kā arī Rīgā.

Aivis Pīzelis par izstādi saka:

“Kā dzīvē tā mākslā viss balstās uz kontrastiem: gaišais pret tumšo, siltais pret vēso, liels pret mazu. Karš un miers. Sievišķais un vīrišķais. Dzīve un nāve. Savstarpēji tās  ir pilnīgi pretējas lietas, jēdzieni, kas kopsakarībā veido šo pasauli un mūs pašus. Un ne vienmēr melns ir tikai melns, svarīgs ir skatpunkts, no kura raugās.

Manas gleznu kompozīcijas parasti ir krāsām piesātinātas, ekspresīvas, dzīvas. Gleznojums, kas top kā ieelpa-izelpa-brīvi nepiespiesti. Ne visu var izskaidrot ar saprāta pieņemtajiem likumiem, īsta māksla ir kas augstākstāvošāks – tā ir tāda, ko var apjaust tikai sajūtu līmenī. Un skaista nav tikai tikko nokrāsota mājas fasāde, daudz interesantāka ir savu laiku pārdzīvojusi sēta.”

Mob.tel. 29658940
E-pasts: purpurs88@inbox.lv

Instagram @aivispizelisart
Facebook: Pīzelis glezno
http://pizelisglezno.mystrikingly.com/

Pēdējās izmaiņas: 02.08.2022.