Dialogu aplis Preiļu Galvenajā bibliotēkā “Sarunas par izaicinājumiem, iespējām, perspektīvām un sadarbību Preiļu novadā”

09.06.2022 14:00–16:00

Mēs ticam, ka sarunai ir svars, taču sarunāties ir jāmāk!

9. jūnijā  plkst. 14.00 aicinām uz Dialogu apli Preiļu Galvenajā bibliotēkā “Sarunas par izaicinājumiem, iespējām, perspektīvām un sadarbību Preiļu novadā”, kur kopīgi veidosim sarunas par būtisko. Tiek gaidīts ikviens – gan introvertie, gan ekstravertie, gan jaunieši, gan seniori, gan tie, kam patīk runāties, gan tie, kas māk uzklausīt.

Aizraujošai sarunai klātesošie varēs izvēlēties to jautājumu, kas viņiem būs vissvarīgākais. Piemēram:

– Kā ir būt Preiļu iedzīvotājam?

– Kā ir dzīvot demokrātijā?

– Ko man nozīme uzticēšanās?

– Ko man nozīmē brīvība?

– Kā es varu rīkoties, lai stiprinātu demokrātiju?

– Kas jādara, lai stiprinātu vietējo kopienu?

– Ko man nozīmē būt aktīvam pilsonim?

– Kādas ir sadarbības iespējas Preiļos?

 

Pasākuma ilgums: līdz 2 stundām.

“Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast apskatāmo jautājumu, citu cilvēku domas un savu nostāju. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopīgi nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām un saglabāt cilvēcisko saikni savā starpā. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast cilvēku pieredzi, kas formulējusi viņu viedokli, kā arī ieraudzīt pasauli plašāk, jo labas sarunas iedvesmo, dziedē un galu galā veido demokrātisku valsti”,  saka Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Dialogu apļu pamatā ir Somijā izstrādātā TimeOut dialoga metode, kas veicina sarunu kultūru starp cilvēkiem ar dažādām pieredzēm un viedokļiem ikreiz, kad vajadzīga dziļāka tēmas izpratne vai līdzvērtīga iespēja izteikties visiem sarunas biedriem. Lai saruna būtu konstruktīva, jāievēro tikai daži vienkārši noteikumi: ieklausīties un nepārtraukt citu runātāju, dalīties savā pieredzē, cienīt atšķirīgus viedokļus un drosmīgi risināt konfliktus.

Apli Preiļos organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, bet to norisi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds un Aktīvo iedzīvotāju fonds.

Dalība – bez maksas, taču ar iepriekšējo pieteikšanos.

 

Pēdējās izmaiņas: 07.06.2022.