Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā apskatāma Nugzara Paksadzes personālizstāde “Saules iedvesmots” PAGARINĀTS

14.05.2022 — 31.07.2022
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā

 

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā Preiļu kultūras nama izstāžu zālē apskatāma mākslinieka, Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā 2019. gada laureāta Nugzara Paksadzes personālizstāde “Saules iedvesmots”.

Mākslinieks Nugzars Paksadze dzimis 1953. gada 20. maijā Gruzijā. No 1982. gada savu dzīvi un jaunrades ceļu saistījis ar Latviju un dzīvo Lapmežciemā. Dzīvošana Rīgas līča krastā viņam pavērusi iespēju līdzdarboties ne vien Tukuma, bet arī Jūrmalas mākslinieku kolektīvā. Latviskajā vidē viņa dienvidnieka temperaments uzšķiļas ar radošu vitalitāti gan glezniecībā, gan attieksmē pret dzīvi vispār. Tieši dienvidnieka daba un mīlestība uz eļļas krāsas plastiskajām īpašībām, kas māksliniekam dod iespēju līdz pat izšķērdībai džādot gleznas faktūru, ļauj Nugzaru dēvēt par ekspresionistu, jo ekspresija nozīmē izteiksmīgumu.

Sabiedriski aktīvais, draudzīgais un iniciatīvām bagātais mākslinieks iesaistījās ne vien Tukuma un Jūrmalas mākslas aktualitātēs, bet atrada ceļu arī pie Latgales, Baltkrievijas un Lietuvas kolēģiem. Preiļu, Daugavpils, Rēzeknes un Krāslavas plenēros Nugzaru katru gadu gaida gandrīz vai kā goda biedru, pateicoties viņa aizrautīgajai dabai un draudzīgam raksturam. Nugzars sadarbojies arī ar Marka Rotko centru Daugavpilī.

Savā dzimtenē Nugzars ir Adžārijas Mākslinieku savienības goda biedrs.
Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā 2019. gada laureāts.

Informāciju sagatavoja
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

Pēdējās izmaiņas: 12.07.2022.