Izsludina darbu iesniegšanu 2022. gada konkursam “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

14.02.2022 — 16.03.2022

Turpinot Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā tradīciju, mākslinieki ir aicināti iesniegt savus darbus, lai pieteiktos dalībai astotajam “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” konkursam. Darbi iesniedzami no 2022. gada 14. februāra līdz 6. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Reformācijas laukumā 1, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Rīgas dome un Preiļu novada dome, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli, 2015. gadā  ierosināja un iedibināja Jāzepa Pīgožņa balvas piešķiršanu par labāko darbu Latvijas ainavu glezniecībā, lai veicinātu mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā.

Jau astotajā “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” konkursā ceram kopā aicināt dažādu paaudžu māksliniekus, lai Latvijas atspoguļojumos ieraudzītu unikālus dzimtās zemes atveidus ne tikai tradicionālās, bet arī eksperimentālās tehnikās, ļautos mākslinieku personības atspulgiem audeklos un kļūtu par lieciniekiem glezniecības procesu attīstībai.

2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, 2017. gadā – mākslinieks Aldis Kļaviņš no Liepājas par darbu “Jūra pēc saulrieta”, 2018. gadā Grand Prix ieguva Preiļu mākslinieks Jānis Plivda par darbu “Gaiļmuiža”, 2019. gadā galvenā balva aizceļoja pie Lapmežciemā mītošā mākslinieka Nugzara Paksadzes par darbu “Pārmaiņu vējš”, 2020. gadā par galvenās balvas ieguvēju kļuva māksliniece Agra Ritiņa ar darbu “Otrie Ziemassvētki”, bet pagājušajā gadā profesors Osvalds Zvejsalnieks ar darbu “Rudens vēji” kļuva par galvenās balvas laureātu.

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” galvenās balvas pretendenti tiks paziņoti izstādes atklāšanā Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2022. gada 18. martā, bet tās ieguvēja vārdu uzzināsim septembrī, kad Preiļos norisināsies svinīgā galvenās balvas pasniegšanas ceremonija.

Konkursa “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” nolikums: www.peterbaznica.riga.lv.

 

Papildu informācija: Una Jansone, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktora vietniece
13. gs. valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Sv. Pētera baznīcas pārvaldes jautājumos,
tālr. 67181941, E-pasts: una.jansone@riga.lv

Pēdējās izmaiņas: 10.03.2022.