“Jasmuiža” aicina uz Muzeju nakts pasākumu “Tver mirkli Jasmuižā!”

15.05.2021
Raiņa muzejs "Jasmuiža"

 

Šogad Muzeju nakts Latvijā un arī Raiņa muzejā “Jasmuiža” būs! 15. maijā, Muzeju naktī, sākot no plkst. 19.00 “Jasmuiža” piedāvās interesentiem ne tikai klausīties tiešsaistes sarunās par Raini un robežām, bet arī aplūkot fotoizstādi un piedalīties fotokonkursā “Jasmuižas” brīvdabas teritorijā.

Latvijas muzeji par savu Muzeju nakts vadmotīvu šogad ir izvēlējušies tēmu “Robežas”. No plkst. 19.00 Memoriālo muzeju apvienības muzeji aicinās pievienoties Zoom pasākumam vai klausīties Facebook tiešraidi, lai uzzinātu interesantus stāstus par dažādām robežām, kas saistītas ar Aspaziju, Raini, Krišjāni Baronu, Andreju Upīti, Jāni Akurateru, Ojāru Vācieti, viņu dzīvi un daiļradi.

Jasmuižas stāsts tiešsaistes pasākumā plānots no plkst. 19.10 līdz 19.30. Muzeja speciāliste Solvita Kleinarte stāstīs par ceļa stabiņu “RAINIS” un apskatīs dažādas versijas par dzejnieka izvēlēto pseidonīmu.

Jasmuižas stāstam tiešsaistē pievienosies dzejnieki Valentīns Lukaševičs, Anna Rancāne un Oskars Orlovs (Raibīs). Viņi aicinās ieklausīties gan savā, gan arī Raiņa jaunības dzejā, kura viņu izpildījumā skanēs latgaliešu valodā.

Savukārt Muzeju nakts pasākuma klātienes apmeklētājus aicinām baudīt dabu, klausīties putnu dziesmas, baudīt romantiskas pastaigas Jasmuižas brīvdabas teritorijā, kā arī apskatīties Tautas fotostudijas „Ezerzeme – F” foto izstādi „Raiņa dzejolis fotogrāfijā”, kur muzeja kokos eksponēta 21 foto planšete. Tajās Latvijas fotogrāfi tvēruši mirkļus, ilustrējot Raiņa dzejas rindas.

Šajā vakarā ikvienu apmeklētāju aicinām tvert mirkli ar fotokameras aci un piedalīties ekspreskonkursā „Tver mirkli Jasmuižā!”. Lai tajā piedalītos, jums 15. maijā Raiņa muzeja „Jasmuiža” teritorijā/parkā jānofotografē romantiskākā, skaistākā, īpašākā vai neparastākā vieta, jāizvēlas viena fotogrāfija, un tā jānosūta uz e-pastu jasmuiza.rainis@inbox.lv ar norādi Foto konkursam. E-pastā jānorāda kontaktinformācija (autora vārds, uzvārds, tel. nr.). Fotogrāfijas jāiesūta līdz 16. maija plkst. 17:00.

Visas konkursam iesūtītās fotogrāfijas 17. maijā tiks ievietotas muzeja Facebook kontā un ikvienam būs iespēja nobalsot par savu favorītfotogrāfiju.

Trīs visvairāk balsu ieguvušo foto autoriem būs balviņas – Jasmuižas suvenīri.

Apmeklējot muzeja brīvdabas teritoriju, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas: 

Muzeja vadītāja Solvita Kleinarte, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv; tālr.: 29487589

Pēdējās izmaiņas: 09.07.2021.