Izstāde „Raiņa dzejolis fotogrāfijā” Jasmuižas parkā

05.05.2021 — 31.10.2021
Raiņa muzejs "Jasmuiža"

No 5. maija līdz 31. oktobrim Raiņa muzeja “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) brīvdabas teritorijā būs apskatāma foto izstāde “Raiņa dzejolis fotogrāfijā”. Tā tapusi projekta „Rainis un fotogrāfija” ietvaros.

Biedrība “Tautas fotostudija “Ezerzeme – F”” – 2020. gadā aicināja fotogrāfus no visas Latvijas iesaistīties fotokonkursā “Raiņa dzejolis fotogrāfijā”. Konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 30 autoru darbi, no kuriem 23 tika nodrukāti uz ūdens izturīgām foto planšetēm, pievienojot attiecīgas Raiņa dzejoļa rindas. Projektā piedalījās fotogrāfi no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Daugavpils, Ilūkstes, Naujenes, Viļakas un Ogres.

Projekta autore Ilze Onzule cer, ka šo fotomateriālu varēs izmantot arī turpmāk, organizējot pasākumus gan iekštelpās, gan ārtelpās, jo foto planšetes ir ūdensizturīgas, tādējādi ir viegli eksponējamas un pārvietojamas.

2020. gadā fotogrāfijas bija aplūkojamas Raiņa mājā Berķenelē, un arī šovasar dažas no fotogrāfijām apskatāmas Raiņa bērnības māja. Tomēr lielākā daļa no fotoizstādes nu aizceļojusi uz Raiņa jaunu dienu zemi – “Jasmuižu”.

Projektu „Rainis un fotogrāfija” finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S “Latvijas valsts meži”.

Pēdējās izmaiņas: 06.05.2021.