21. augustā Preiļu TIC organizēts pārgājiens “Zināmais – nezināmais”

21.08.2020

Piesakies pārgājienam Preiļu svētku rītā!

Preiļos svētki būs! Lai arī šogad notiks nedaudz savādāk, kā ierasts, sirdij tīkamu pasākumu noteikti atradīs ikviens! Aicinām Preiļu pilsētas svētkus svinēt radoši, krāsaini un atraktīvi!

Preiļu novada TIC aicina pieteikties Preiļu pilsētas svētku pirmās dienas (21.augustā) rīta pārgājienam Preiļos “Zināmais – nezināmais”, kura laikā kopā dosimies apskatīt jau zināmos tūrisma objektus, bet kuros varbūt kādu laiku jau nav būts, kā arī atklāt ko jaunu. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja paviesoties šogad atklātajā jaunās mākslinieces Sintijas Loginas porcelāna galerijā “Piece of Touch” un uzzināt porcelāna trausluma noslēpumus, iegādāties smalkus suvenīrus. Apmeklēsim vienu no senākajām koka ēkām Preiļos, apskatīsim Latvijā mazāko dievnamu, kā arī fotogrāfa Igora Pliča senlietu kolekciju. Leļļu galerijā baudīsim  mākslinieces Vladlenas radošuma augļus un pārliecināsimies savām acīm, par ko sajūsminās ikviens mūsu pilsētas tūrists, kad apmeklē šo unikālo objektu. Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā noskaidrosim vēl nezināmo mūsu pilsētas vēstures lappusēs, kā arī ielūkosimies Preiļu muižas kapelā un tās kapenēs. Tālāk ceļš vedīs uz P.Čerņavska keramikas māju, kur keramiķis Raivo Andersons atklās māla pikas stāstu.

Kopējais pārgājiena garums – apmēram 4 km; aicinām izvērtēt savas iešanas spējas un izvēlēties ērtus apavus raitai pastaigai.

Plānotais pārgājiena laiks  21.augustā no plkst. 10-15:00. Tikšanās plkst. 9:50 ārpusē pie Preiļu novada TIC (Kārsavas ielā 4).

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pārgājienam līdz 18.augustam, rakstot uz e-pastu: tic@preili.lv, vai darba laikā (!) zvanot pa tālruni 65322041 vai 29100689 un nosaucot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru.

Pārgājiens notiks, ja būs pieteikušies vismaz 10 dalībnieki un pieteikšanās tiks pārtraukta,  sasniedzot 20  dalībniekus.

Dalības maksa- tikai ieejas maksas tūrisma objektos, ko skaidrā naudā maksāsiet paši uz vietas:

  • Porcelāna galerija “Piece of Touch” EUR 2 (pieaugušajiem) vai EUR 1,50 (bērniem, studentiem, pensionāriem);
  • Viena no senākajām ēkām Preiļos, mazākais dievnams Latvijā, kolekcija – par ziedojumiem;
  • Leļļu galerijas apskate: EUR 3 (no 17 gadiem) vai EUR 2 (pensionāriem un bērniem līdz 16 gadiem), vai bez maksas, uzrādot invalīda apliecību, un pirmsskolas vecuma bērniem.
  • Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs, kapela – bez maksas
  • Čerņavska keramikas māja: EUR 2.

Dalībnieki pēc saviem ieskatiem paši nodrošinās ar uzkodām un ūdeni, jo pārgājiena laikā nav paredzēts veikalu vai kafejnīcu apmeklējums.

Pārgājiena laikā aicinām ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības attiecībā uz distances ievērošanu, roku dezinficēšanu, kā arī aicinām nedoties, ja jūties nevesels. Priecāsimies par savlaicīgu atteiktu pieteikumu pa tel. 29100689, ja kādu svarīgu iemeslu dēļ tomēr netiec. Informējam, ka pārgājiena laikā var tikt fotografēts un iegūtie materiāli var tikt izmantoti TIC un Preiļu novada domes publicitātes pasākumos, mājaslapā, sociālajos tīklos.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Šņepste,
Preiļu novada TIC vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 13.08.2020.