20. decembrī Preiļu Brīvās skolas dārzā gaismas rotaļa “Padod gaismu”

20.12.2019

Gaismas rotaļa Preiļu Brīvās skolas dārzā “Padod gaismu”

20.decembrī plkst. 17.00

“Vadu uguns” (jeb kā mēs esam nosaukuši – “Padod gaismu”) tika radīta gaismas festivālam “Staro Rīga 2019”. Performances tapšanu finansiāli atbalstīja Rīgas izglītības sporta un kultūras departaments.

 “Padod gaismu” ir interaktīva, impulsīva rotaļa, kur satiekas 4 elementi: gaisma, telpa, laiks un cilvēks. Ir īstais brīdis, kad apstāties un sajust decembra beigas – brīdis, kad atkal gaisma uzvarēs tumsu un viss, pilnīgi viss sāks griezties gaismas un pavasara virzienā.  

Tikai visiem esot kopā, iespējama darbība.

Šai rotaļā satiekas dažādi impulsi: gaisma konkrētā rāmī, ietvarā, kas simbolizē arī mūsu iekšējo gaismu. Fizisks spēks, kuru performances dalībnieki pielieto, lai virzītu šo gaismu. Tas simbolizē mūsu gribu gaismu mērķtiecīgi virzīt un pēc tās arī tiekties. Un vēl ir gaismas objektu daba – tiem visiem ir lodveida forma, taču ne vienlīdz simetriska, tāpēc objekta vadīšana nav viennozīmīgi paredzama.

Lai ideja īstenotos, bija nepieciešami 42 kilometri kārklu rīkstes, vairāk nekā 7000 industriālās savilces, gandrīz 3 km auklas, 50 gaismas avoti, gandrīz 10 nedēļas roku darba, balsis un divu gadalaiku naktis zem zvaigžņotas debess, kur tika pavadīts laiks veidojot, izgatavojot, iestudējot, kliedzot, testējot un radot.

Projekta autors: Aija Smirnova

Sadarbības partneri: Kristaps Ancāns, Raimonds Dzintars, Zigfrīds Ancāns

Ar Aijas laipnu gādību, šīs performances galvenie aktieri – milzīgas kārklu lodes skolas teritorijā atradīsies vēl 2 nedēļas. Tās simboliski mums visiem šai tumšajā laikā atgādinās svarīgāko – esi gaismas nesējs un devējs! Mēs katrs to varam, mēs katrs esam par to atbildīgi…

Lai top 2020.gads!!!

Pēdējās izmaiņas: 18.12.2019.