Preiļu Galvenajā bibliotēkā aplūkojama izstāde “Tētis Zviedrijā-Tētis Latvijā”

06.11.2019 — 06.12.2019

Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Preiļu Galveno bibliotēku ielūdz  Jūs uz fotoizstādes “Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā” atklāšanu  6. novembrī plkst. 15.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Kārsavas ielā 4

„Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā” ir fotoizstāde par mūsdienu vīriešiem. Bērnu audzināšana tradicionāli tikusi uzskatīta par sieviešu atbildības jomu, taču mūsdienās arvien vairāk tēvu Zviedrijā un arī Latvijā sākuši saskatīt, kādas priekšrocības paver tēva atvaļinājuma izmantošana un kā tas ļauj jau no bērna dzīves sākuma veidot ar viņu noturīgu emocionālu saikni. Fotoizstāde pēta, kā tēvi saredz mūsdienu vīrieša lomu, salīdzinot ar  senākiem tradicionālajiem stereotipiem par vecāku lomu sadalījumu ģimenē.

Kad zviedru fotomākslinieks Johans Bēvmans ( Johan Bävman) kļuva par tēvu, viņš ar laiku izveidoja fotogrāmatu Swedish Dads – „Tētis Zviedrijā”, kur portretēti vīrieši, kas izmantojusi vai pašlaik atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Grāmatai sekoja arī fotoizstāde ar šiem tēvu un bērnu portretiem, kuros redzam dažus tēvus, kas patiesi izlēmuši izmantot vecāku atvaļinājumu, lai pilnība uzņemtos atbildību par bērna aprūpi mājās vismaz uz sešiem mēnešiem.

Latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns papildināja izstādi ar 25 latviešu portretiem – Zviedrijas vēstniecības izsludinātajā konkursa “Tētis Latvijā” uzvarētājiem.

Izstāde ir apskatāma Preiļu Galvenajā bibliotēkā no 6.novembra līdz 6.decembrim.

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2019.