Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma Sergeja Pekkareva fotogrāfiju izstāde “Vasaras saulgriežu rituāls”

25.06.2019 — 27.07.2019

Šī ir pirmā Sergeja Pekkareva fotoizstāde. Fotografēšanai autors pievērsās pirms septiņiem gadiem, kad viņa rokās nonāca tēva vecais fotoaparāts “ФЕД-2”. Pašmācības ceļā tika apgūti makrofotografēšanas principi, dabas ainavu, pilsētvides un dažādu žanru portretu uzņemšana. Pēc ilgākas prombūtnes ārzemēs pirms diviem gadiem Sergejs Pekkarevs atgriezās Latvijā un turpina iemūžināt dabu, cilvēkus, zvaigžņotās debesis, Preiļu pilsētu. Fotogrāfijas atspoguļo Latgales kontrastus, izceļot vietējo iedzīvotāju kolorītu un sirsnību.

Izstāde ataino vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas mūsdienu interpretācijā. 2018.gada 21.jūnijā Cilvēka attīstības centrā “Rāmzeme” pulcējās domubiedri, lai saulgriežos godinātu dabas spēku un dzīvības enerģiju. Fotogrāfijās var aplūkot senās tradīcijas – vainagu pīšana tāpat kā Jāņu siers un uguns simbolizē sauli, līgošana veicina auglību un pasargā no nelaimēm, ugunskurs silda un izgaismo gada īsāko nakti, pulcējot ap sevi svinētājus.

Izstādes mērķis ir mūsdienu steidzīgajā tehnoloģiju laikmetā vērst uzmanību uz vienkāršo un tajā pašā laikā tik dziļo cilvēka saikni ar dabu, veicināt cieņu pret to un atgādināt, ka tieši daba ir cilvēka spēka avots.

Pēdējās izmaiņas: 04.07.2019.