26. martā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu atklātā stunda

26.03.2019

280 tūkstošiem Latvijas jauniešu* šogad būs iespēja 25. maijā izlemt Eiropas nākotni, piedaloties vēlēšanās un izsakot savu viedokli.

Ko domā jaunieši Preiļos?

Nāc un uzzini 26. martā plkst. 14:30 Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā:
• Atklātā stunda “Lēmumu pieņemšana Eiropas Savienībā”.
• Stundas ietvaros skolēni piedalīsies balsošanas ĢENERĀLMĒĢINĀJUMĀ. Gatavojamies #EiropasVēlēšanas2019!
• Mums katram ir arī savs Eiropas stāsts – ar savu pieredzi dalīsies Sintija Ančeva, jaunatnes lietu speciālists Preiļos, kura 25.maijā balsos pirmo reizi.

Atklātās stundas tiek rīkotas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas ietvaros. Programmas mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas Savienības daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ir Eiropas Savienības mēroga programma, kuru sadarbībā ar pedagogiem 70 Latvijas skolās, arī Preiļos, īsteno Eiropas Parlamenta birojs Latvijā. Plašāk: http://ttimv.eu/qfSu

Atklātās stundas laikā Jums būs iespēja izzināt jauniešu perspektīvu par Eiropas jautājumiem, lai tālāk motivētu, iedrošinātu arī sabiedrību savā pilsētā vai novadā apdomāt Eiropas Savienības lomu ikviena iedzīvotāja ikdienā un veicinātu iesaistīties 25. maijā notiekošajās Eiropas vēlēšanās.
Atklāto stundu temati un norises datumi Latvijā pieejami šeit: http://epfacebook.eu/qfRP.

Uz Atklātajām stundām gūt plašāku ieskatu Eiropas Savienības jautājumos ir aicināts ikviens interesents! Ņemot vērā, ka vietu skaits ierobežots, aicinām informēt par dalību pasākumā: pa tālruni +371 67085469 vai e-pastu tereze.grudule@europarl.europa.eu

* balsstiesīgie Latvijas pilsoņi vecumā no 18-30 gadiem. Avots: Pilsonības un migrācijas pārvalde.

Sintija Ančeva,
Jaunatnes lietu speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 14.03.2019.