Preiļu Galvenajā bibliotēkā skatāma daiļamata meistares Albīnas Ancānes rokdarbu izstāde

13.11.2018 — 29.12.2018

Daiļamata meistare Albīna Ancāne joprojām ir naiga adītāja un audēja. Cik pa garajiem dzīves  gadiem tapušas tautiskās jostas, segas, izšuvumi, adījumi – nespējot saskaitīt, bet noteikti, ka dzīpari vītos kilometriem gari, jo no bērnības jau sadraudzējusies ar rokdarbiem. Tie tagad aizceļojuši plašajā pasaulē – ne tikai pa dzimto Latgali un Latviju, bet arī uz Japānu, Franciju, Vāciju, Austrāliju, Angliju.

Daiļradē Albīna Ancāne nostrādājusi 28 gadus, bijusi uzņēmuma Preiļu nodaļas vadītāja. Apguvusi amatu pašmācībā un soli pa solim tikusi līdz piektajai kategorijai.

Skaisti musturotas zeķes, maučus, cimdus, kurus tā vien kārojas paņemt rokās un uzlaikot, jo ir tik rūpīgi un ar mīlestību nostrādāti. Ne velti viņa arī bijusi to meistaru vidū, kas adījuši cimdus augstajiem NATO samita viesiem. Veseli 25 pāri aizlidojuši no Preiļu puses uz visām pasaules malām. Nebūt nav bijis viegli tos sadarināt tādus, lai ir prieks dāvāt. Nācies krietni palauzīt galvu, kādus rakstus tajos ievīt, jo vajadzēja tieši Latgales puses musturus.

Viņa vienmēr esot prasīga pret savu darbu – paviršībai nav vietas, ja gribi, lai cilvēkam tavs rokdarbs iepatīkas.

Pa garajiem gadiem rokas tā piešāvušās, ka varot adīt, tikai pa brīdim uzmetot acis.

Jā, arī segu, jostu un citu skaistu audeklu ne mazums uzausts – īpaši viņas mīļajā dreļļu tehnikā.

Pēdējās izmaiņas: 14.11.2018.