15. septembrī – Pasaules talka arī Preiļos!

15.09.2018

Šogad 15. septembrī arī Latvija iesaistīsies talku organizētāju apvienības „Let’s Do It! World” rīkotajā līdz šim lielākajā kopīgajā dabas sakopšanas talkā pasaulē. Talkošana sāksies Jaun­zēlandē plkst. 10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei visas dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas, noslēdzoties Havaju salās. Preiļos talkošana notiks plkst. 9.00 Preiļu parkā, tikšanās pie Brāļu kapiem. Plānots, ka, lai sāktu ceļu uz tīrāku pasauli, Pasaules talkā iesaistīsies brīvprātīgie no apmēram 150 pasaules valstīm.

Kā informē SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, talkas galvenās aktivitātes paredzētas Preiļu parkā. Lai parks būtu krāšņāks un ziedošāks, ikviens aicināts nākt ar pavasara puķu stādiem – zilsniedzītēm, sniegpulkstenītēm, vizbulītēm, kreimenēm, cīrulīšiem u.tml., kas nākamajā pavasarī uzziedēs un papildinās parkā esošo krūmu grupas. SIA “Preiļu saimnieks” būs sarūpējusi Daugavas vizbuļu, savvaļas mugureņu un lakaču stādus. Vietas, kur stādiņi stādāmi, tiks parādītas. Tāpat varēs iesaistīties projektā „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” iegādāto kociņu un krūmiņu stādīšanā. Talkas laikā paredzēts arī vākt vēja nolauztos un zemē nokritušos sausos koku zarus, kas traucē pļaušanas darbiem, kā arī atbrīvot no krūmiem un līdzināt taciņas gar dīķa malām. Veicamo darbu ir daudz, tāpēc ikviens aicināts iesaistīties un kopā ar visas pasaules talciniekiem pielikt savu roku mūsu valsts kopšanā!

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda: “Talkojot jau desmit gadus, esam gan sakopuši savu zemi, gan mainījušies  paši. Tagad varam dalīties pieredzē ar citām pasaules valstīm. Mums jāiet uz priekšu! Gaidot Pasaules talku, aicinu ikvienu iestādīt savu, savas ģimenes Laimes koku, kas simbolizē mūsu labās domas un vēlējumus Latvijai kā pārtikušai, veselīgai un ilgtspējīgai nākamās simtgades valstij! Es ticu, ka domas materializējas un sapņi piepildās. Tāpēc piepildīsim šo zemi ar pozitīvām domām, pārdrošiem sapņiem un skaistām idejām. Akcijas “Stādām Latvijas nākotni – katram savu Laimes koku!” rezultāti tiks parādīti Pasaules talkā,” informē Lielās Talkas vadītāja.

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv ir izveidota īpaša karte, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, tiek aicināts atzīmēt vietu, kur ir iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

Plašāka informācija par Pasaules lielo talku: www.letsdoitworld.org/. Sekojiet līdzi informācijai www.preilusaimnieks.lv, www.facebook.com/PreiluSaimnieks/ un www.preili.lv.

Ilona Vilcāne,
SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 27.08.2018.