No 17. līdz 19. augustam – Preiļu pilsētas svētki un 4. Starptautiskais Autorleļļu festivāls

17.08.2018 — 19.08.2018

Preiļu pilsētas svētku un 4. Starptautiskā Autorleļļu festivāla programma

Šogad Preiļu pilsētas svētki ir īpaši – nelielā, zaļā Latgales pilsēta svin savu 90. dzimšanas dienu, Preiļi kā apdzīvota vieta atzīmē 670. gadadienu. Svētku ietvaros – no 17. augusta līdz 19. augustam, ikvienu krāšņi sagaida arī 4. Starptautiskais Autorleļļu festivāls.

Ar daudzveidīgu un interesantu programmu trīs dienu garumā būs pieejamas dažādas aktivitātes gan Kultūras namā, gan Preiļu parka estrādē, gan pilsētas laukumos.

17. augustā tiks atklāts 4. Starptautiskais Autorleļļu festivāls, un svētku laikā Kultūras namā izvietotajā izstādē varēs apskatīt 38 leļļu mākslinieku autordarbus. Šogad festivālu pārstāvēs mākslinieki no 13 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Nīderlandes, Vācijas, ASV, Itālijas, Gruzijas, Ukrainas, Čehijas un Moldovas. Turpat Lielajā zālē uz skatuves būs izvietotas arī mākslinieku veidotās eņģeļu un spoku figūras, kas sasaucas ar leģendām un vēsturiskajiem nostāstiem par Preiļu pili. 

17. augustā visas dienas garumā ikvienu priecēs kārtējo Grāmatu svētku programma, savukārt viesu mājā “Pie Pliča” notiks grāmatas “Latgales ainava” prezentācijas pasākums.

Svētkos apmeklētāju dažādajām gaumēm būs pieejama plaša koncertprogramma.   Jauniešu nakti disko ritmos baudīsim ar mūzikas grupām “Dabasu durovys”, “Tranzīts”, “Oranžās brīvdienas”. Preiļu parka estrādē skanēs Apvienotā pūtēju orķestra (Polija, Latvija, Igaunija) koncerts. Populāras operas un operešu melodijas, kā arī neapolitāniešu dziesmas skanēs koncertprogrammā “Baltijas akords” ar Svētku orķestra un  Latvijas, Lietuvas un Igaunijas operteātru solistu piedalīšanos. “Par vasaru, puķēm un mīlestību” savā koncertprogrammā vēstīs dziedātāji Andris Ērglis, Kristīne Zaharova, Dainis Skutelis un Oranžo meiteņu trio. Koncerta vadītājs – Māris Grigalis, piedalīsies deju grupa Ievas Kemleres vadībā.

Savus apsveikumus pilsētai svētkos nodos XXVI Vispārējo dziesmu un XXVI Deju svētku dalībnieki, mūs visus priecēs viesu kolektīvi: Glubokoje pilsētas folkloras ansamblis ,,Kriničenka” (Baltkrievija), Bleihahas pilsētas Mūzikas grupa (Vācija), Lipniku ciema Folkloras ansamblis (Moldova), Utenas pilsētas deju grupa “Levindra “ (Lietuva), kā arī mūzikas grupa “Baltie Lāči” (Latvija).

Aktīvā dzīvesveida piekritējiem un atbalstītājiem piedāvājam vērot Latvijas spēkavīru čempionāta posmu, 1. līgas čempionātu futbolā (Preiļi-Skonto),  Jaunatnes čempionāta futbolā sacensības, Meiteņu futbola turnīru un Preiļu novada atklāto čempionātu galda tenisā. Izmantojiet arī izdevību piedalīties Pludmales volejbola turnīrā un Rīta copē Preiļu parka dīķī.

Mākslas baudītājiem iesakām  mākslinieka Jāņa Plivdas personālizstādi ,,Mani Preiļi” un iespēju kopā ar mākslinieku veidot svētku darbu ,,Ieaicini Preiļus gleznā”.

Bērniem šogad piedāvājam rotaļprogrammu kopā ar lielajiem pasaku tēliem un aizraujošu Burbuļšovu.

Svētku kopības sajūtu ikvienam radīs tradicionālais svētku gājiens uz Preiļu parka estrādi 18. augustā. Šogad tā devīze “Ziedi un lelles”, kas ļauj katram izpausties, ņemot palīgā visdažādākos ziedus, izgatavotus jebkurā tehnikā.  

Tradicionāli ar savu piedāvājumu Preiļu viesus svētkos priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus Preiļu 2. vidusskolas laukumā, kur visas dienas garumā varēs iegādāties pašu audzētas un ražotas pārtikas preces, gatavotus mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus.

Svētku otrajā dienā notiks pilsētas modināšana mikrorajonos, vēlāk būs iespēja vērot Vēsturisko spēkratu parādi, Preiļu Vēstures un mākslas muzeja atklātajā mācību krātuvē aust Tamakuru, spēlēt lielformāta šaha spēli, veidot lielformāta puzli “Borhu mantojums” un piedalīties Viduslatgales pārnovadu fonda rīkotajā ,,Labdarības Bumbu rallijā”. Sumināsim arī Preiļu novada sakoptāko māju konkursa dalībniekus un uzvarētājus. Otrā svētku diena noslēgsies ar Zaļumballi Preiļu parkā mūzikas grupas “TEKILA BAND” pavadījumā.

Svētdien, rīta pusē, pulcēsimies uz Svētku dievkalpojumiem Preiļu baznīcās, vēlāk varēsim vēl apskatīt autorleļļu izstādi, piedalīties festivāla izstādes noslēgumā un festivāla autordarbu izlozē.

Ja vēlaties būt starp laimīgajiem un iegūt savā īpašumā kādu no izlozē piedāvātajiem mākslinieku darbiem, aicinām festivāla izstādes laikā veikt ziedojumu Preiļu pils atjaunošanai. Savukārt ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko lelli un noteikt trīs Skatītāju simpātiju balvu ieguvējus. 

Svētkus organizē Preiļu novada dome un Preiļu novada Kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu Leļļu galeriju. Visas svētku aktivitātes ir bez maksas.

Aicinām vasaras pilnbrieda nedēļas nogali pavadīt Preiļos un gūt pozitīvas emocijas! Sekojiet līdzi Preiļu pilsētas svētku jaunumiem www.preili.lv, medijos un sociālajos tīklos !

 

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.