Sieviešu vokālais ansamblis “Rjabinuška”

Ansambļa nosaukums ir rudenīgs. Mēs kopā sākām dziedāt 1997. gada septembra beigās, kad laukā bija patīkams, rudenīgs noskaņojums. Pīlādži bija sarkanu ogu pilni, tā arī radās ansambļa nosaukums, no vārda “Rjabina”- pīlādzis, jo tas ir slāvu sieviešu ansamblis.

Ansambļa sastāvā dzied dažādu profesiju pārstāves: skolotājas un tirdzniecības darbinieces. Ansambļa repertuārā ir krievu, baltkrievu un ukraiņu tautas dziesmas. 20 gadu laikā ir audzis mūsu mākslinieciskais izpildījums, ir bijis daudz koncertu un izbraukumu.

Mums ir daudz draugu ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Daudz esam bijuši Baltkrievijā, piedalījāmies dažādos festivālos un konkursos. Preiļos organizējam atpūtas vakarus pilsētas iedzīvotājiem. Esam ļoti draudzīgi, dziesmas ir mūsu dvēsele, ar tām ir vieglāk dzīvot un strādāt.

20 gadu laikā ansamblis „Rjabinuška”ir piedalījies daudzos festivālos: Starptautiskais tautas festivāls (2002), nacionālās kultūras festivāls (2002), starptautiskais festivāls harmonikas spēlē (2003).  Ar baltkrievu dziesmām ansamblis veiksmīgi piedalījās vairākkārt pilsētas Glubokoje jubilejas pasākumos, „Braslavas zarnicah” (1999) un Baltkrievijas neatkarības dienas koncertos (2010), Rīgā baltkrievu festivālos. Dzejas rakstnieku dienas svētkos Baltkrievijā pilsētā Glubokoje (2012).” Kiršu festivālā” (2013). Visas pasaules starptautiskajā festivālā Minskā (2014). Starptautiskajā festivālā „Gosti” Rēzeknē (2014) Starptautiskajā festivālā „Slāvu gadatirgus” Vitebskā, Baltkrievija (2017). Daugavpilī „Baltkrievu kirmašs.” No 2007. gada katru gadu ansamblis piedalās konkursā „Tatjanas diena” Latvijā un iegūst godalgotas vietas. Ansamblis piedalījies daudzās vokālo ansambļu  skatēs un konkursos, apbalvots ar 1. un 2. pakāpes diplomiem  un  Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu un individuālo izpildītāju konkursu dalībai Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica-2018” un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos” apbalvots ar 2. pakāpes diplomu.

Preiļu kultūras centrā organizējam tradicionālos svētkus: 8. marts, Vecais-Jauns gads, Meteņi. Šie svētki ir iecienīti Preiļu pilsētā.

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2020.