Senioru ansamblis “Kaļinuška”

Slāvu dziesmu ansamblis ‘‘Kaļinuška’’ dibināts 2007. gadā. Tā dalībnieki – Preiļu novada seniori. ‘‘Kaļinuškas” aktīvās dāmas ir pilnas enerģijas un pārliecinātas, ka tieši kopīga dziesma viņām palīdz saglabāt pozitīvu skatījumu uz dzīvi.

Ansambļa repertuārā tautas dziesmas un mūsdienu autoru dziesmas. Tas ir baltkrievu, ukraiņu, krievu un latgaļu valodā dziedātās dziesmas. Ansamblis ‘‘Kaļinuška’’ kļuvis populārs Latgales un saņem ielūgumus piedalīties dažādos festivālos un koncertos. Bez ‘‘Kaļinuškas” grūti iedomāties lirikas vakarus, kas veltīti dzejas klasiķiem Puškinam un Jeseņinam.

No 2009. gada ‘‘Kaļinuška’’ piedalās daudzos festivālos un koncertos Preiļu novadā un citos Latgales novados, kurus organizē slāvu kultūras biedrība ‘‘Raduga’’. Piedalījās slāvu dziesmu festivālā Daugavpilī, Jēkabpilī, Līvānos, Ludzā, Balvos, Rēzeknē, Preiļos. Par tradīciju ir kļuvuši labdarības koncerti Preiļu pilsētas pansionātā, ‘‘Salinieki’’ pansionātā. Vokālo ansambļu skatē Preiļu novadā ansamblis ‘‘Kaļinuška’’ apbalvots ar 3. pakāpes diplomu un Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu un individuālo izpildītāju konkursu dalībai Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica – 2018” un‘‘XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos” apbalvots ar 1. pakāpes diplomu.

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2020.