Folkloras kopa „Naktineica‟

Folkloras kopa ”Naktineica” dibināta 1953. gadā ar nosaukumu ”Ždanova kolhoza etnogrāfiskais ansamblis”, kas laika gaitā saglabā Preiļu novada Saunas pagastā savākto folkloras mantojumu – galvenokārt tās ir divbalsīgas, arī vairākbalsīgas tautasdziesmas, kas pārsvarā tiek izpildītas bez pavadījuma. Kolektīvā darbojas ap 20 dalībnieku 5-85 gadu vecumā.

Kolektīva dibinātājs ir Aleksandrs Vasiļevskis, ilgus gadus to vadīja Jānis Teilāns. Pašlaik ”Naktineica” ir kolektīvs, kurš aktīvi iesaistās gadskārtu ieražu norisēs savā un citos novados, ir visu folkloras festivālu ”Baltica” dalībnieks. Latvijas nacionālā kultūras centra organizētajās Novadu dienās 2014. un 2016. gadā tika organizēti tradicionālās dziedāšanas konkursi, kur arī ”Naktineica” ir laureātu godā. Konkursā ”Jāņu ielīgošana” iegūta atzinība par radošu sniegumu, ”Man bij daudz skaistu dziesmu”- 3. vieta. ”Naktineica” piedalījās arī 10. un 11. Daugavpils starptautiskajā folkloras festivālā.

Savās mājās – Preiļu novada Saunas pagastā – tiek veidota tradīcija katru otro gadu rīkot folkloras draugu satikšanos ar tradicionālo dziedāšanu, dančiem un stāstiem ”Cik jauki vosor’s laiceņā”, kur tiek aicinātas folkloras kopas, tautas muzikanti no tuvākas un tālākas apkārtnes.

”Naktineicas” aktivitātes atspoguļotas blogā www.naktineica.blogspot.com.

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2020.