Folkloras ansamblis “Golūda”

Darbības veidi:
• Dziedāšana;
• Dažādu mūzikas instrumentu spēlēšana;
• Folkloras pasākumu organizēšana.

Nedaudz no vēstures.
Folkloras kopas saknes meklējamas 1953. gadā, kad Smelteru pusē darbību sāka folkloras kopa “Bindari”, kuru vadīja Aleksandrs Vasiļevskis. 70. gados kopa varēja lepoties ar godalgotām vietām, ko ieguva Rēzeknē, folkloras svētkos, izpildot dziesmu “Muns meilais dzeivoj toļi”. Gadu gaitā vadītāja vietu ir ieņēmuši – Jānis Teilāns, Vija Pētersone, Alberts Vucāns, Izidors Anspoks, Solvita Mauriņa, Aira Gribonika–Upeniece, savukārt par tagadējo folkloras kopas nosaukumu var pateikties Jāzepam Skutelim.

Šobrīd mūsu folkloras kopa “Golūda” kopā ar vadītāju Aigaru Krekelu sparīgi dzied tautā iemīļotas dziesmas, atdzīvina sava novada tautasdziesmas, kā arī ceļ saulītē kādreizējās dalībnieces, teicējas Annas Romanovskas jeb Mīleigūs Aneitis teiktās dziesmas. Esam arī aktīvi pasākumu dalībnieki un mums patīk gozēties uz skatuves, piemēram, uzstājamies Salas pamatskolas, Saunas pagasta un Preiļu kultūras centra organizētajos pasākumos, kaimiņu novadu pagasta svētkos.

Organizējam apsveikuma koncertus pansionātos, lai iepriecinātu tur mītošos pensionārus. Taču mēs varam arī ālēties uz nebēdu, rīkojot kāzu vārtus ar apdziedāšanu un tradicionālām kāzu izdarībām. Spējam arī sadarboties ar biedrībām un organizācijām. Labprāt satiekamies un draudzīgi uzdziedam arī ar citām folkloras kopām Latgalē. Mēdzam sagaidīt dažādus svētkus kopā, piemēram, gavilējot un lustējoties pie kopēja ugunskura Jāņu dienā.

Vēlamies dalīties ar mūsu enerģiju un skanīgajām balsīm arī ar citiem, tāpēc esam gatavi braukt ciemos uz citiem novadiem un esam atvērti jaunām idejām un sadarbības partneriem.

Folkloras kopas vadītājs Aigars Krekels 28478961 aigars.krekels@inbox.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2020.