Deju kopa “Talderi”

Savu nosaukumu “Talderi” ieguvuši no latgaliešu senvārda, kurš nozīmē “dancošana brīvā dabā”. Deju kopa dibināta 1985. gada rudenī. Dejotprieks kolektīvā ir apvienojis dažādu profesiju pārstāvjus – jautrus, dzīvespriecīgus un atsaucīgus cilvēkus, kuri neļauj sev iestigt dzīves rutīnā, bet meklē savai esībai piepildījumu. Kolektīvs izceļas ar vidējai paaudzei raksturīgu brīvību, “dullībām”, trakulībām, gribēšanu un varēšanu. Veidojot repertuāru, “Talderi” labprāt izvēlas latgaliešu dejas, kurām raksturīgs siltums un temperaments.

Kopā ir daudz strādāts un arī daudz koncertēts. “Talderi” ir piedalījušies visos Dziesmu un deju svētkos, sākot no 1990. gada, bet visvairāk atmiņā palikušie ir svētki “Rīgai-800”. Kolektīvs daudzus gadus ir piedalījies Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu konkursā „Salaspils kauss”, kur 2013. gadā ir  iegūta 1. vieta. Kolektīvs ik gadu rīko vidējās paaudzes kolektīvu draugu koncertu Preiļos , kurā piedalās kolektīvi no Rīgas, Salaspils, Babītes, Daugavpils, Cēsīm un Līvāniem.

Patīk  dejotājiem arī  vidējās paaudzes deju  festivāli, kurus rīko LNKC. „Talderi” ir piedalījušies svētkos Ikšķilē, Kuldīgā, Liepājā, Valmierā, Gulbenē, Jelgavā un Daugavpilī.

Neaizmirstams notikums kolektīva dzīvē bija piedalīšanās deju uzvedumā „Lec, saulīte” 2014. gada jūnijā, Mežaparka lielajā estrādē.

Deju kopa ir koncertējusi un ieguvusi draugus Slovākijā, Ungārijā, Vācijā, Rumānijā, Baltkrievijā, Igaunijā un Lietuvā. Pēdējais lielākais koncertceļojums ir bijis uz Horvātiju.

2015. gada 25. aprīlī deju kopa svinēja savu 30 gadu jubileju.

2018. gada vasarā kolektīvs piedalījās XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā. Tika izdejoti burvīgi koncerti koncertprogrammā “Vēl simts gadi dejai” Arēnā Rīga un lieluzvedumā ,,Māras zeme” Daugavas stadionā.

Deju kopa ir atvērta jaunām iecerēm, aktivitātēm, kā arī vienmēr priecājas par katru jaunu dejotāju!

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2020.