Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs aicina iepazīt Latgales māla burvību izstādē “ke-RA-mika”

13.05.2021.

Pamazām tuvojas šī neparastā mācību gada noslēgums un tas ir laiks, kad tradicionāli Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs veido savu audzēkņu paveikto radošo darbu apkopojuma izstādes.Šajā gadā esam strādājuši nedaudz citādāk un tomēr ne mazāk radoši!

Visu maija mēnesi aicinām virtuāli izstaigāt KERAMIKAS pulciņa audzēkņu un viņu skolotāja Raivo Andersona darbu izstādi “ke-RA-mika”.

Izstādē aplūkojami jauno censoņu darbi, radīti 2021.gada pavasara saulainajās dienās zem klajas debess, izbaudot atkalredzēšanās prieku.

Jau desmit gadus keramiķis Raivo Andersons vada keramikas pulciņu Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā, mācot podniecības zinības un radot iespēju audzēkņiem savas idejas materializēt mālā. Skolotājs ir pārliecināts – Latgales keramikai, kurai piemīt funkcionālais dizains, būs turpinātāji!

Raivo Andersons iepazinis Latgales māla burvību PolikarpaČerņavska keramikas mājā  Preiļos. Augstu vērtējot Silajāņu podniecības centra meistaru daiļradi, izveidojis arī savu autortehniku, pievēršot uzmanību vietējā māla īpašajam tonim.

KERAMIKAS pulciņa audzēkņu un viņu skolotāja Raivo Andersona darbu izstāde “ke-RA-mika” skatāma attēlos:

Aija Caune,

 Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore

Pēdējās izmaiņas: 13.05.2021.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens  

15.maijā visā Latvijā tiks atklāta oficiālā peldēšanas sezona. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens –pērn laika posmā nomaija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdenspērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem.23 gadījumos bojāgājušie izcelti no upēm, 15 gadījumos no ezeriem, bet 9 – no dīķiem.

Peldsezonu sāciet apdomīgi!

VUGD aicina uzsākt peldēšanas sezonu tikai tad, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18C0. Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās. Nepārvērtējiet savus spēkus – ja reiz esat varējis pārpeldēt šo upi, tas nenozīmē, ka varat to arī šodien!

Izmantojiet glābšanas vestes!

Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai. Papildu drošībai arī pieaugušos aicinām izmantot glābšanas vestes.

Esiet atbildīgi un atsakieties no alkohola lietošanas atpūtā pie ūdens!

Viens no biežākajiem noslīkšanas iemesliem ir peldēšanās alkohola reibumā, kad cilvēkam ir traucēta apziņa un viņš labprāt uzņemas risku, taču ir samazināta koordinācijas spēja un reakcijas ātrums, piemēram, lai saprastu, cik tālu esi aizpeldējis un ātri peldētu atpakaļ.Otrs iemesls – cilvēkupārdrošība, piemēram, lēkšana ūdenī nepārbaudītās vietās, cenšanās pierādīt savu spēju aizpeldēt tālāk par citiem.Treškārt, karstajā laikā var parādīties veselības problēmas, kuras rodas sakarsušam cilvēkam pārāk strauji ieejot aukstā ūdenī.

Alkohola lietošana un atpūta pie ūdens nav savienojamas lietas!Ja tomēr esat reibumā, neejiet peldēties, palieciet krastā! Atcerieties, ka lielākā daļa cilvēku noslīkst būdami alkohola reibumā! Atturiet savus draugus vai radus no došanās ūdenī, ja viņi ir alkohola reibumā!

Rūpējieties par bērnu drošību!

VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņš var iekrist ūdenī un var notikt nelaime.Atgādinām, ka piepūšamie peldlīdzekļi (riņķi, matracīši, bumbas u.c.) bērniem noder tikai rotaļām, turklāt seklumā un tikai pieaugušo uzraudzībā.

Pārrunājiet ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību pie ūdens un rīcību ārkārtas gadījumos, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā. Vecākiem un citiem pieaugušajiem jāņem vērā, ka bērni mācās skatoties, kā rīkojas viņu vecāki un citi pieaugušie – ja pieaugušie būs neapdomīgi un pārkāps drošības noteikumus, tā rīkosies arī bērni, jo domās, ka tas ir pareizi.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja redzat, ka cilvēks slīkst nekavējoties izsauciet glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas!

Plašākai informācijai:
Agrita Vītola
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel. 278996574, agrita.vitola@vugd.gov.lv

Par skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā

12.05.2021.

Šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam tiek īstenots Nodarbinātības valsts aģentūras organizētais skolēnu nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaika mēnešos. Pasākuma ietvaros Preiļu novada pašvaldības iestādes un struktūrvienības piedāvā skolēniem 55 darba vietas.

Darbam vasaras brīvlaikā var pieteikties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

Plašāka informācija par skolēnu nodarbinātības pasākumu vasarā un pieteikšanās pasākumam pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā www.nva.gov.lv.

 

 

 

Daugavpilī atklāta RTU Arhitektūras fakultātes absolventu Latgalei veltīto diplomprojektu izstāde. Apskatāmi arī Preiļu objektu attīstības priekšlikumi

11.05.2021.

2021. gada 11. maijā – Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola» ir skatāma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai». Izstādē apskatāmi AF absolventu diplomdarbi, kuros izstrādāti priekšlikumi Latgales reģiona vides un infrastruktūras attīstībai.

Viens no objektiem, kuram, izstrādājot diplomdarbu, savu attīstības vīziju piedāvā AF absolvents Kristaps Vestmanis, ir Lociku lidlauks pie Daugavpils. To padomju laikā izmantoja militārajām vajadzībām, taču nu tas ir Daugavpils domes īpašums. «Manuprāt, moderna modulāra un multifunkcionāla lidostas ēka ar eleganti akcentētu gaisa kuģa formas asociāciju ir tieši tas, kas šajā vietā labi darbotos,» uzskata projekta autors.

«Saules skolā» apskatāmi darbi, kuros iekļauti arī Aglonas, Balvu, Preiļu un Līvānu objektu attīstības priekšlikumi, kā arī daži Rīgai veltīti nozīmīgi piedāvājumi, piemēram, Laikmetīgās mākslas muzejs, mūsdienīga ieslodzījumu vieta un «Rail Baltica» lidosta, kā arī arhitektūras priekšlikumi citām Latvijas pilsētām – Ogrei, Smiltenei, Strenčiem.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns Uģis Bratuškins.

Patlaban jauno arhitektu darbu izstādi var aplūkot tikai «Saules skolas» skolēni un skolotāji, bet, līdzko epidemioloģiskā situācija uzlabosies un tiks mazināti pulcēšanās ierobežojumi, izstādi varēs apskatīt arī citi interesenti.

Gadu gaitā RTU AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2020. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi.

Kopš pērnā gada novembra izstāde bija eksponēta RTU AF ātrijā, bet nu tā uzsāk ceļojumu pa Latviju. Daugavpils ir pirmā izstādes pieturvieta. Vēlāk izstāde priecēs apmeklētājus arī Cēsīs, Dobelē, Liepājā un Ventspilī.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākums Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Video – Kristaps Vestmanis stāsta par Lociku lidlauka projektu: www.youtube.com/watch?v=Aa7rzAc1630

Informāciju sagatavoja:
Dita Arāja,
RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 29478244
E-pasts: Dita.Araja@rtu.lv

 

LLKC Preiļu konsultāciju birojs aicina uz mācībām piena lopkopībā

LLKC Preiļu konsultāciju birojs aicina piena lokpopības pārraugus, mākslīgās apsēklošanas tehniķus un visus interesentus uz 16 stundu mācībām ”LAUKSAIMNIECĪBAS DZĪVNIEKU PĀRRAUDZĪBA, VĒRTĒŠANA, MĀKSLĪGĀ APSĒKLOŠANA, OLŠŪNU UN EMBRIJU TRANSPLANTĀCIJA  (PIENA LOPKOPĪBA)”

* Mācības notiks tiešsaistē ZOOM platformā, 3., 8., 10. un 11. jūnijā.

* Paredzētas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības;

Pieteikšanās:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-ddqQ10AiFReOXwHTijaKtJYrRN30n5zTxb8kd_xOndTZNg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&usp=mail_form_link

Mācībās piedalīsies 20 dalībnieki, nenokavē un piesakies.

Mācības tiek nodrošinātas Lauku attīstības programmas.

(LAP) investīciju pasākuma 2014.-2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, LAD Līguma nr. LAD131118/P44 Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas pie Jolantas Augšpūles, 26788681 vai jolanta.augspule@llkc.lv

 

Domes un komiteju sēžu grafiks maijā

10.05.2021.

20. maijā plkst. 9:00 Attīstības un infrastruktūras jautājumu komitejas sēde.

 20. maijā plkst. 15.00 Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēde.

 21. maijā plkst. 15.00 Finanšu komitejas sēde.

 27. maijā plkst. 15:00 Preiļu novada domes sēde.

Sēdes notiks attālināti videokonferences veidā.

Preiļu pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” uzsāk grupu komplektāciju jaunajam mācību gadam

Cienījamie, vecāki!

Preiļu pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” 2021.gada maijā  uzsāk grupu komplektāciju jaunajam 2021./2022. mācību gadam.

Aicinām vecākus, kuru bērniem septembrī nepieciešama vieta Preiļu pirmskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”, maija mēnesī griezties izglītības iestādē Celtnieku ielā 10A, lai pieteiktu bērnu mācībām. Nepieciešamie dokumenti – vecāka (aizbildņa) personas apliecinošs dokuments un bērna dzimšanas apliecība. Neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālruni – 26003650.

Atgādinām, ka bērniem no 5 gadu vecuma mācības ir obligātas.

 

Preiļu Mūzikas un mākslas skola sveic Māmiņdienā

08.05.2021.

Informācija Preiļu pilsētas iedzīvotājiem

Šī gada 11. maijā un 18. maijā Preiļos tiks veikta pazemes ūdens tvertņu mazgāšana, skalošana un dezinfekcija. Ūdenim, iespējams, būs jūtama neliela hlora piegarša un smaka.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS”

Noslēgusies izstādes “Pavasaris ienāk Preiļos” balsošana

Kārsavas ielas 4 skatlogos  (JC4 un TIC logos) no 26. aprīļa līdz 26. maijam ir skatāma radošo darbu izstāde “Pavasaris ienāk Preiļos!” No 26. aprīļa līdz 2. maijam iedzīvotāji tika aicināti nobalsot par to darbiņu, kurš iepaticies visvairāk.

Interese un aktivitāte priecēja, kopumā par darbiem no skatītājiem tika saņemtas 412 balsis. Darbu vērtēšanu veica arī žūrija. Darbu vērtēšanas komisija – Sintija Ančeva, Santa Ancāne – Novikova, Iveta Šņepste, Ilona Skorodihina un Liene Gžibovska.

Apvienojot skatītāju un žūrijas vērtējumus, tika iegūti šādi rezultāti:

 1. vieta Dana Daugule (16 gadi)
 2. vieta Alise Garkalne (5 gadi)
 3. vieta Madara Sinķeviča (10 gadi)
 4. vieta Agate Osipova (9 gadi)
 5. vieta Alekss Ziemelis (9 gadi)

Preiļu Galvenā bibliotēka piešķir arī SAVU SIMPĀTIJU BALVU darbiņam, kura autors ir  Laura Grigule (18 gadi).

Gan pirmo piecu vietu ieguvēji, gan simpātiju balvas ieguvēja, gan visi pārējie, kuru darbi atrodas izstādē, ir aicināti laika posmā no 10. maija līdz 14. maijam ienākt Jauniešu centrā “ČETRI”, Kārsavas ielā 4, un saņemt diplomus un balviņas.

Pirmie pieci saņems jaukas balviņas no “Arka Preili LTD” , “Zvaigzne ABC” , “Picu Bode” un z/s “Tūmeņi” + citas pārsteigumu balvas. Visi pārējie saņems ATZINĪBAS un jauniešu centra suvenīrus.

Darbus var apskatīt te – https://failiem.lv/u/5zbefz98p

Izstāde logos vēl būs skatāma līdz 26. maijam.

Lai visiem jauks un saulains pavasaris!

Sintija Ančeva
Jaunatnes lietu speciāliste
Preiļu novada dome

Preiļu novada dome sveic Mātes dienā

LR 13. Saeimas deputāta Alda Adamoviča apsveikums Mātes dienā

Parakstīti līgumi par līdzfinansējuma piešķiršanu mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektiem

07.05.2021.

7. maijā Preiļu novada domē parakstīti līgumi ar Mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektu līdzfinansēšanas konkursa uzvarētājiem par Preiļu novada pašvaldības finansējuma piešķiršanu.

28. aprīļa Preiļu novada domes sēdē deputāti apstiprināja Mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektu līdzfinansēšanas konkursa rezultātus saskaņā ar 12. aprīļa projektu izvērtēšanas protokolu Nr. 1 un piešķīra finansējumu projektu īstenošanai.

Pašvaldības līdzfinansējums 50% apmērā no kopējām projekta izmaksām piešķirts:

 • SDV Olgas Jermakovas projekta “Tetovējumu un permanentā meikapa likvidēšanas aprīkojuma – kompaktā lāzera Nd:yag Q-switch iegāde un atbilstošā pakalpojuma uzsākšana” īstenošanai,
 • SDV Edgara Rožinska projektam “Pārvietojamā nomas multifunkcionālā kubula un piekabes – platformas iegāde”,
 • SDV Riharda Briškas projekta “Eksotisko putnu un mīļdzīvnieku apskates vietas izveidošana tūrisma attīstībai Preiļu novadā” īstenošanai,
 • SDV Ivetas Martinovas projektam “Aprīkojuma iegāde manikīra pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai”,
 • SIA “DG cars” projekta “Materiāltehniskās bāzes pilnveidošana uzņēmumā – Sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “DG cars”“ īstenošanai,
 • SIA “EVROMASTER.LV” projektam “Jaunā pakalpojuma ieviešana un loģistikas iespēju paplašināšana”,
 • SIA “RUSAL” projekta “Esošo pakalpojumu un produktu ražošanas efektivitātes paaugstināšana” īstenošanai,
 • SDV Diānas Antonovas projektam “SDV Diānas Antonovas saimnieciskās darbības efektivitātes palielināšana”,
 • SDV Evitas Piļščikovas projekta “Kvalitatīva tūrisma pakalpojuma izveide – Brīvdienu mājai “Duni” nepieciešamo iekārtu iegāde” īstenošanai.

Maksimālais domes līdzfinansējums 3000 eiro apmērā piešķirts diviem projektiem:

 • SDV Edgara Klibais projekta “Malkas sagatavošana, realizācija un piegāde” īstenošanai,
 • SDV Renāra Valdoņa projekta “Kanoe laivu un pārvietojamās piekabes iegāde” īstenošanai.

Līdzekļi kopsummā 21 602,43 eiro tiek paredzēti no plānotajiem pašvaldības budžeta līdzekļiem.

                       

Apstiprināts Preiļu novada attīstības pamatrādītāju izvērtējums par 2020. gadu

28. aprīļa Preiļu novada domes sēdē tika apstiprināts Preiļu novada attīstības pamatrādītāju izvērtējums par 2020. gadu.

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar sagatavoto dokumentu Preiļu novada attīstības rādītāju izvērtējums par 2020. gadu

Attīstības pamatrādītāju izvērtējums sagatavots, pamatojoties uz Teritorijas attīstības plānošanas likuma 12. pantu un Preiļu novada Attīstības programmas 2018.-2024. gadam II sējuma 4. sadaļu “Programmas īstenošanas uzraudzības kārtība”.

 

Sāksies bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 akcija “Es audzinu viens!”

06.05.2021.

Jau ceturto gadu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (turpmāk – Uzticības tālrunis) rīko akciju “Es audzinu viens!”. Šogad tā risināsies no 10. – 16. maijam

Uzticības tālrunis aicina ikvienu vecāku, aizbildni, adoptētāju, kā arī audžuvecāku, kas ikdienā viens nodrošina bērnu aprūpi un saskaras ar dažādām grūtībām, saņemt psiholoģisku palīdzību jautājumos, kas skar bērnus.

“2020. gada Covid 19 intensīvais laiks iezīmēja akūtu vajadzību vecākiem saņemt atbalstu dažādos ar bērniem saistītos jautājumos – pārrunāt savstarpējo attiecību veidošanu ar bērnu, bērna emocionālā stāvokļa izmaiņas, mācību motivācijas trūkumu, izmaiņas uzvedībā, konfliktu risināšanu, disciplinēšanu u.c. Tieši vecākiem sniegto konsultāciju skaits gada laikā pieauga par 10%, tas joprojām saglabājas augsts. Uzticības tālruņa līdzšinējā pieredze liecina, ka sarunas ar vecākiem parasti ir emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjūt trauksmi, bezspēcību, apjuku un dusmas”, stāsta VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Kā secina speciālisti, kas ikdienā apkalpo zvanus, ne visiem vecākiem, kas vieni rūpējas par bērniem, ir pieejama atbalsta sistēma, viņi jūtas vientuļi un dažreiz ir sajūta, ka ar visu jātiek galā vienam pašam. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir savlaicīgi saņemt psiholoģisku palīdzību, risinot ikdienas grūtības. Šīs akcijas ietvaros ir iespēja pašam vecākam bez maksas saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no pulksten 12:00 – 20:00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas (turpmāk – čats) – čata logs meklējams www.uzticibastalrunis.lv, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – uzticibaspasts116111@bti.gov.lv. Tāpat ikvienam ir iespēja izmantot mobilo aplikāciju “Uzticības tālrunis”, lai izvēlētos sev nepieciešamo palīdzības veidu.

Taivo Trams,
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas
Administratīvās nodaļas
vadošais eksperts (struktūrvienību sadarbības un stratēģiskās plānošanas nodrošināšanā)
mob. 22 007 194
tālr. 67 359 145

 

Apstiprināts grupu dzīvokļu klientu līdzmaksājums

28. aprīļa Preiļu novada domes sēdē deputāti apstiprināja Preiļu novada Labklājības pārvaldes Grupu dzīvokļu klientu līdzmaksājumu par dzīvojamās telpas, virtuves un koplietošanas telpu ekspluatāciju (atbilstoši izmantojamajai daļai).

Pakalpojumu līgumā visiem klientiem paredzētas izmaksas par koplietošanas telpu ekspluatāciju 147,9 m2 platībā, ko veido gaitenis 105 m2, telpa veļas mazgāšanai un gludināšanai 11,7 m2, aktivitāšu telpa 23,4 m2 un savienotā sanitārtehniskā telpa 7,8 m2. Paredzētas arī papildus izmaksas par individuālo dzīvojamo istabu, savienoto sanitārtehnisko telpu un priekštelpu platību atbilstoši ēkas kadastrālās uzmērīšanas lietā norādītajam.

Labklājības pārvade Preiļu novadā ir izveidojusi jaunu struktūrvienību – Grupu dzīvokļi, kas sniegs pakalpojumus pilngadīgām personām ar I vai II grupas invaliditāti ar garīga rakstura traucējumiem, kuriem ir objektīvas grūtības dzīvot pastāvīgi, bet nav nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Labklājības pārvaldes nolikuma 3.2.3.apakšpunktā norādīts, ka Labklājības pārvaldei ir tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sniegt maksas pakalpojumus un iekasēt maksu par tiem.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 8. pantu, atbilstoši 2003. gada 27. maija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 275 „Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta”, 2007. gada 4. decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 829 “Noteikumi par dienas centru, grupu māju (dzīvokļu) un pusceļa māju izveidošanas un uzturēšanas izdevumu līdzfinansēšanu” 22.punktu un saskaņā ar likuma „Par pašvaldībām” 21. panta pirmās daļas 14. punkta g) apakšpunktu.

 

Par grozījumiem Preiļu novada domes 2020. gada 11. novembra lēmumā “Par ēdināšanas nodrošināšanu izglītojamiem ārkārtējās situācijas laikā”

2021. gada 7. aprīlī spēku zaudēja 2020. gada 06. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 09. jūnija noteikumu Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 32.7 2. punktu mācību process noris attālināti tajās pašvaldībās, kurās novērojams Covid-19 infekcijas izplatības pieaugums vai saglabājas augsti infekcijas izplatības rādītāji atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra sniegtajai informācijai. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 09. jūnija noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 327 2. punktu, Preiļu novada domes saistošo noteikumu Nr. 2020/11 “Par Preiļu novada 2020.gada pamatbudžetu” 14.,15. punktu, Preiļu novada domes 2020. gada 11. novembra lēmumu (protokols Nr.20, 3.§),

2021. gada 28. aprīļa sēdē dome nolēma:

 1. Grozīt Preiļu novada domes 2020. gada 11. novembra lēmuma “Par ēdināšanas nodrošināšanu izglītojamiem ārkārtējās situācijas laikā” (protokols Nr.20, 3.§) 3. punktu, izsakot šādā redakcijā: “3. Noteikt, ka vienam 1.-9. klases izglītojamajam mācību dienā pārtikai paredzēts EUR 1,56 (ieskaitot PVN) ”.
 2. Grozīt Preiļu novada domes 2020. gada 11. novembra lēmuma “Par ēdināšanas nodrošināšanu izglītojamiem ārkārtējās situācijas laikā” (protokols Nr.20, 3.§) 4. punktu, izsakot šādā redakcijā: “4. Noteikt, ka vienam 10.-12. klases izglītojamajam mācību dienā pārtikai paredzēts 50% no 3. punktā noteiktās summas”.
 3. Grozīt Preiļu novada domes 2020. gada 11. novembra lēmuma “Par ēdināšanas nodrošināšanu izglītojamiem ārkārtējās situācijas laikā” (protokols Nr.20, 3.§) 6. punktu un izteikt to šādā redakcijā: “6. Pārtikas piegādi audzēkņiem veikt attālinātā mācību procesa laikā.”

 

Izveidota darba sludinājumu vietne cilvēkiem ar invaliditāti

No 6. maija mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv cilvēki ar invaliditāti varēs izvietot savus darba sludinājumus. Turpmāk vietnē cilvēkiem, kuri vēlas atrast darbu, būs iespēja izveidot profilu, norādot savas prasmes un spējas. Savukārt darba devēji varēs iepazīties ar šiem profiliem un uzaicināt cilvēkus uz darba intervijām.

Sludinājumu sadaļa izveidota Labklājības ministrijas kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” ietvaros, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību un iekļaušanu darba tirgū. Sadaļas darbības principi ir līdzīgi kā platformai “LinkedIn” – darba meklētāji var izveidot profilu, vairāk uzsverot savas prasmes, ne tikai profesionālo pieredzi un izglītību. Darba devēji šos profilus var apskatīt, sazināties ar cilvēku personīgi un uzaicināt uz darba interviju.

Izveidot savu profilu tiek aicināti tieši cilvēki ar invaliditāti. Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieka spējām un vides pielāgošanas nepieciešamību, darba meklētājiem savos profilos ir jānorāda invaliditātes veids, vēlams arī invaliditātes grupa. Iecerēts, ka sadaļu apmeklēs dažādu organizāciju – komercuzņēmumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, tādejādi veicinot cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu gan darba tirgū, gan sabiedrībā kopumā.

Kā norāda Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis, jaunizveidotā sludinājumu sadaļa ir būtisks solis iekļaujošas attieksmes veicināšanai. “Darba tirgus pakāpeniski kļūst atvērtāks, sabiedrībā un darba vietās mazinās stereotipi un aizspriedumi par cilvēku ar invaliditāti spējām profesionāli un atbildīgi veikt darba pienākumus. Kopumā valstī pašlaik ir nodarbināti vairāk nekā 42 tūkstoši darbspējas vecuma cilvēku ar invaliditāti, kamēr vairāk nekā 64 tūkstoši nestrādā. Daudzi cilvēki ar invaliditāti izmanto dažādas atbalsta iespējas, apgūst darba tirgū pieprasītas profesijas un prasmes un vēlas pierādīt sevi kā uzticamus un lojālus darbiniekus. Ceru, ka mājaslapas sludinājumu sadaļa kalpos kā satikšanās vieta strādāt gribošiem cilvēkiem un atvērtiem darba devējiem.”

Izveidotie profili un sludinājumi būs pieejami arī pēc kampaņas beigām, dodot iespēju cilvēkiem arī turpmāk izveidot savus profilus. Tāpat vietne varētu kļūt par sava veida sociālās atbildības platformu uzņēmumiem un zīmoliem, kuri būs gatavi pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.

Mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv ir iespēja iepazīties ar informāciju, kas noderēs darba devējiem, pieņemot darbā cilvēku ar invaliditāti, kā arī ar ieteikumiem darba ņēmējiem. Tāpat mājaslapā atrodami citi kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” materiāli – gan praktiski noderīgi, gan iedvesmojoši, ļaujot iepazīties ar labās prakses piemēriem un pieredzes stāstiem.

Kampaņa tiek finansēta no Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda Tehniskās palīdzības projekta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja: Aiga Ozoliņa, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, aiga.ozolina@lm.gov.lv

5. jūnija vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī

Pēc mēneša, 5. jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks ar viedierīci noskenēs vēlētāja pases  vai personas apliecības svītrkodu vai QR kodu, un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un vēlētāju reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Sistēmā balsotājs tiks atzīmēts elektroniskajā vēlētāju sarakstā, savukārt iecirkņa komisijas darbinieks ziņas par vēlētāju ierakstīs papīra balsotāju sarakstā, kur vēlētājam būs jāparakstās par vēlēšanu aploksnes un vēlēšanu zīmju saņemšanu.

Ja kādu tehnisku iemeslu dēļ nebūs iespējams izmantot tiešsaistes vēlētāju reģistru, vēlētāji varēs nobalsot reģistrācijas aploksnē. Vēlētāju ierakstīs atsevišķā balsotāju sarakstā, kurā vēlētājs parakstīsies par balsošanas materiālu saņemšanu. Vēlētājam kopā ar vēlēšanu aploksni un zīmēm tiks izsniegta vēl viena aploksne – reģistrācijas aploksne, uz kuras būs vēlētāja vārds, uzvārds un personas kods. Pēc tam, kad izvēle izdarīta, vēlētājam anonīmā vēlēšanu aploksne ar balsojumu būs jāievieto reģistrācijas aploksnē. Reģistrācijas aploksne būs jānodod iecirkņa darbiniekam pie vēlēšanu kastes, kurš to apzīmogos ar iecirkņa zīmogu un iemetīs vēlēšanu kastē.

Tiešsaistes vēlētāju reģistra darbībai atjaunojoties, vēlēšanu komisija pārbaudīs, vai vēlētāja balsojums nav reģistrēts citā iecirknī. Ja vēlējs nebūs nobalsojis citā iecirknī, balsotāju sarakstā atzīmēs, ka balsojums ir derīgs, un to pieskaitīs. Ja vēlētājs pa šo laiku būs nobalsojis citā iecirknī, balsojums tiks dzēsts un netiks līdzskaitīts.

Pašvaldību vēlēšanās katras pašvaldības administratīvā teritorija veido atsevišķu vēlēšanu apgabalu. 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks 41 vēlēšanu apgabalā – jaunajās administratīvajās teritorijās – sešās valstspilsētās un 35 novados. Piemēram, jaunveidojamais Dienvidkurzemes novads ir viens vēlēšanu apgabals, un šī novada vēlētāji var balsot jebkurā sev tuvākajā iecirknī vēlēšanu apgabala robežās.

Sava vēlēšanu apgabala iecirkņus ikviens vēlētājs var noskaidrot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”. Savukārt savu vēlēšanu apgabalu iespējams noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) e-pakalpojumā “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana”. Uzziņas par vēlēšanu iecirkņiem un vēlēšanu apgabalu, kurā vēlētājs reģistrēts vēlēšanām, var saņemt arī, zvanot Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunim 67049999. Tālrunis strādā katru dienu no pulksten 9.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 5.jūnijā,  būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš:

 • pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;
 • ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Vēlētāji, kuriem veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā. Pieteikt balsošanu atrašanās vietā vēlēšanu nedēļā no 31. maija varēs vēlēšanu iecirkņos. Savukārt, ja ir iespēja iesniegumu parakstīt ar drošu elektronisko parakstu vai nosūtīt pa pastu, tad to var iesniegt arī pašvaldības vēlēšanu komisijai.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (šā gada 7. martā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums. Vēlētājiem, kuri vēlas vēlēt pašvaldībā, kur viņiem pieder nekustamais īpašums, līdz 27. maijam ir jāpiereģistrējas balsošanai attiecīgajā vēlēšanu apgabalā. Pieteikt vēlēšanu apgabala maiņu iespējams PMLP e-pakalpojumā “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa” vai jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

Video par tiešsaistes vēlētāju reģistru: https://www.youtube.com/watch?v=ogF-2EK7yI4


Laura Zaharova
Centrālās vēlēšanu komisijas
Informācijas nodaļas vadītāja
tālr. 20237331
laura.zaharova@cvk.lv

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju sasniegumi Kazaņā

Neraugoties uz Covid pandēmijas ierobežojumiem, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi veiksmīgi izmanto iespēju piedalīties dažādos konkursos attālināti. Šoreiz tas ir Starptautiskais pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss BEL SUONO Kazaņā, ko organizē Starptautiskais mākslas centrs “Veiksmes atslēga” (“Kļuč k uspehu”).

Laikā no 15.-20. aprīlim tika vērtēti jauno mūziķu atsūtītie ieraksti no Krievijas, Polijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Latvijas, Moldovas, Kazahstānas, Baltkrievijas.

Arī šoreiz Laureātu Diplomus  savās apakšgrupās saņēmuši  mūsu skolas Pūšaminstrumentu spēles audzēkņi  Artis Borovskis (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša),  Sabīne Vaivode (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša), Alise Savicka (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Ilze Savicka), Daniels Jānis Pastars (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša), Renārs Koļesņičenko (pedagogs Jānis Livdāns, koncertmeistare Ilze Savicka).

Liels prieks par Preiļu novada Jauniešu pūtēju orķestra veiksmi. Savukārt Oļegs Koļesņičenko ir atzinīgi novērtēts ar Speciālu Diplomu kā Labākais diriģents.

Liels paldies pedagogiem, audzēkņiem un vecākiem!

             

Laima Sondore
Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece