Atjaunota Aizkalnes pagasta robežzīme Korsikovā

30.09.2022.

Pagasta stāsts sākas iebraucot tā teritorijā. Diendienā, mērojot ceļu uz Preiļiem un atpakaļ, man kā aizkalnietei bija skumji raudzīties uz nodrupušo, krūmos un zālēs ieaugušo robežzīmi, kas tika uzstādīta vēl pirms manas piedzimšanas. Man radās reāla iespēja pielikt savu roku pie tās sakopšanas.

Robežzīmes atjaunošanas darbi sākās ar piegulošo zemju īpašnieku apmeklēšanu un darbu saskaņošanu, konsultācijām ar mākslinieci par krāsu izvēli. Nedēļas garumā tika pļauts, griezts, zāģēts, vākti atkritumi, notīrīts izdrupušais mūris, aizšpaktelēti caurumi un viss glīti nokrāsots. Iebraucot Aizkalnē no Preiļu puses, uz mūra sienas atrodas kokā griezts uzraksts – Aizkalnes pagasts. Šī kokgriezuma autors bija Staņislavs Geida. Kokgriezums tika notīrīts, noslīpēts un nokrāsots.

Lai robežzīme būtu estētiski baudāma no abām pusēm, radās vēlme tās otrā pusē, kuru redz braucot uz Preiļiem, uzrakstīt ko tieši Aizkalnei raksturīgu. Jā, Aizkalne ir Raiņa jaunu dienu zeme, kur viņš atrada savu dzejnieka vārdu un sacerēja dzejoli latgaliešu valodā, tāpēc izvēlējos uzrakstīt rindas no šī dzejoļa: “…Munu jaunu sapņu zeme, kur ir veļ tik skaisti sapņot…”

Darba procesā garāmbraucošie aizkalnieši piestāja, izrādīja interesi par notiekošo pie robežzīmes. Tā bija lieliska iespēja veidot komunikāciju ar pagasta iedzīvotājiem. Saku lielu paldies visiem, kas pielika savu roku darbā, kas atbalstīja vārdos un domās. Ceru, ka atjaunošanas darbus piedzīvos arī šāda paša izskata zīmes virzienā no Aizkalnes uz Pelēčiem un no Babriem uz Preiļiem.

Aizkalnes pagasta pārvaldes p.i. septembra mēnesī
Māra Pudnika


Pēdējās izmaiņas: 13.10.2022.