“Eko dienās” Preiļu novada Upmalas, Vārkavas un Rožkalnu pagastos lauksaimnieki varēs bez maksas nodot plēvi, bet iedzīvotāji – elektroniku un elektroierīces

27.07.2022.

Preiļu novada Upmalas, Vārkavas un Rožkalnu pašvaldība sadarbībā ar vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R” aicina iedzīvotājus piedalīties “Eko dienās”, kas novadā risināsies divas dienas: 3. augustā, kad lauksaimniekiem būs iespēja bez maksas nodot uzkrāto plastmasas iepakojumu un plēvi, un 6. augustā, kad tiks izvesta no iedzīvotājiem savāktā nolietotā elektronika un elektroierīces. 

Plastmasa iepakojumu un plēvi pārstrādei jānodod 3. augustā

Saimniecībā sakrāto plēvi, plastmasas maisus un kannas, kas vairs nenoder ikdienas darbiem, otrreizējai pārstrādei var nodot, piesakot izvešanu līdz 1. augustam. Izvešana jāpiesaka, zvanot uz pagasta pārvaldi, norādot savu adresi un prognozēto iepakojuma un plēves apjomu.

Tālruņu numuri plastmasas iepakojuma izvešanas pieteikumam:

 • Vārkavas pagasta pārvaldes vadītāja Skaidrīte Medne 28239044,
 • Upmalas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece 26543751,
 • Vārkavas komunālo pakalpojumu daļas vadītāja Laila Lazdāne 20399639.

Bezmaksas izvešana notiks no saimniecības. Lauksaimniekiem lūgums ņemt vērā, ka pārstrādei tiks pieņemts tikai tīrs un sauss plastmasas iepakojums. Gadījumā, ja adresē būs liels plēves apjoms, lauksaimniekiem ir nosacījums palīdzēt ar tā iekraušanu atkritumvedējā.

Akcijā uz pārstrādi bez maksas tiks pieņemts tikai tīrs plastmasas iepakojums:

 • Baltas vai zaļas krāsas agroplēve;
 • dārza plēve;
 • ruļļu ietinamā plēve;
 • skābsiena plēve;
 • iepakojuma plēve;
 • polipropilēna maisi;
 • plastmasas kannas.

Svarīgi –  iepakojums nedrīkst saturēt bīstamu vai kaitīgu vielu atkritumus!

Agroplēves pieņemšanas kritēriji.

Elektriskās un elektroniskās iekārtas pārstrādei jānodod 6. augustā

“Eko dienā” aicinām iedzīvotājus nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapjus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilos tālruņus un citas iekārtas.

Atgādinām, ka nolietotās elektrotehnika nedrīkst būt izjaukta!

Elektriskās un elektroniskās iekārtas 6. augustā varēs nodot līdz pulksten 10:00,  kādā no sev ērtākām sešām adresēm:

 • Šķiroto atkritumu punktā – Saules ielā 14, Rožkalnu pagasts;
 • Arendolē pie saieta nama (pie vecās bibliotēkas) – Rožkalnu pagasts;
 • Šķiroto atkritumu punktā – Padomes ielā 49, Upmalas pagasts;
 • Šķiroto atkritumu laukumā – Vanagi, Upmalas pagasts;
 • Šķiroto atkritumu punktā – Kovaļevsku ielā 4, Vārkavas pagasts;
 • Pie Pilišķu saieta nama – Pilskalna ielā 12, Vārkavas pagasts.

 

Būtiski – nododot plastmasu, elektriskās un elektroniskās ierīces videi draudzīgai pārstrādei, iespējams ne vien atbrīvot savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzēt dabu. Elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros, jo var radīt apdraudējumu ne vien dabai, bet arī cilvēku un dzīvnieku veselībai. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas, no kurām tālākā pārstrādē tiek radītās jaunas vērīgas lietas.

 

Par Clean R

SIA “Clean R” ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā ar vairāk nekā 600 darbiniekiem, plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu, nodrošinot gandrīz 40 pakalpojumu veidus galvenajās pamatdarbības jomās: atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. Pakalpojumu nodrošināšanā Clean R fokusējas uz modernu tehnoloģiju un inovatīvu risinājumu ieviešanu, ko novērtē vairāk nekā 50 000 klientu visā Latvijā. SIA “Clean R” ir Ilgtspējas indeksa Platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei.

 

Papildu informācijai:
67111001
kc@cleanr.lv

Pēdējās izmaiņas: 28.07.2022.