Preilietis Jevgeņijs Ivanovs gūst panākumus 2019. gada Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā

27.12.2019.

21. decembrī Valmierā noslēdzās 2019. gada Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Sacensībās startēja dažādu vecumu sportisti, starp tiem arī šī sporta veida veterāni trīs grupās – 40+, 50+ un 60+.

1. vietu savā vecuma grupā 40+ svara kategorijā virs 120 kg ieguva preilietis Jevgeņijs Ivanovs.

Saviem personīgajiem rekordiem sportists šī gada sacensībās pievienoja arī rekordu pietupienos (ar svaru stieni uz muguras) – 237,5 kilogrami, uzlabojot 2018. gada rezultātu par 2 kilogramiem.

Sacensību disciplīnu – spiešana guļus – sportists iesāka ar 155 kilogramiem, nākamajā piegājienā pieveica 165 kilogramus, trešajā piegājienā – 170 kilogramus. Tomēr divi no trim tiesnešiem rezultātu neieskaitīja, un, kā atzīst pats sportists, iemesls tam varēja būt nelielais satraukums pirms pēdējā mēģinājuma.

Trešo sacensību disciplīnu – vilkmi – Jevgeņijs Ivanovs iesāka ar 250 kilogramiem, otrajā piegājienā pieveica 265 kilogramus, un trešais piegājiens ar pieveiktajiem 272,5 kilogramiem izrādījās kārtējā personīgā rekorda cienīgs.

Kā pastāstīja pats sportists, klasiskās spēka trīscīņas veterānus pārstāvēja 10 sportisti, tomēr jau trešo gadu pēc kārtas savā vecuma grupā Jevgeņijs Ivanovs startēja viens pats, jo šobrīd nav entuziastu, kuri vēlētos mēroties spēkiem ar preilieti.

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija, un, kā vēsta interneta vietnē www.powerliftings.lv pieejamā informācija, tās bija vienas no Latvijas rekordiem bagātākajām sacensībām pēdējo gadu laikā.

Jevgeņijs Ivanovs aicina ikvienu, kuram interesē spēka vingrojumi, nākt uz treniņiem Preiļu 2. vidusskolas trenažieru zālē. Sportists ir pārliecināts, ka gan sievietēm, gan vīriešiem jebkurā vecumā sportiskās nodarbības ar smaguma stieņiem uzlabos pašsajūtu.

Jevgeņijs Ivanovs arī ierosina preiliešiem nākamā gada vasarā piedalīties sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Sportists ir apņēmības pilns kārtējā spēkavīru sacensību posma laikā piedāvāt iespēju uzstādīt pašiem savus personīgos rekordus un dot savu artavu  spēcīgākās pilsētas titula iegūšanā.

Pauerliftings jeb spēka trīscīņa ir smagatlētikas sporta veids, kurā ietilpst piesēdieni ar svara stieni uz muguras, spiešana guļus un stieņa vilkšana no zemes. Šie trīs vingrinājumi smagatlētiem pazīstami jau sen. Kā atsevišķs sporta veids tas sāka veidoties pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados ASV. Latvijā pauerliftings parādījās pagājušā gadsimta 80. gados, kad Latvijas kultūrisma un bodibildinga federācija organizēja sacensības kultūrismā, kur nācās izpildīt arī pauerliftinga vingrinājumus. Pirmais Latvijas čempionāts pauerliftingā norisinājās 1982. gadā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

     

video-1

video-2

video-3

Pēdējās izmaiņas: 06.01.2020.