Andreja Paulāna ielā, Preiļos notiks koku ciršanas darbi

17.12.2019.

Laika posmā no 18. līdz 20. decembrim Preiļos, Andreja Paulāna ielas posmā, sākot no Raiņa bulvāra un virzoties uz Pils ielu, tiks veikti iepriekš plānoti koku ciršanas darbi, kuru laikā ieplānots nogriezt bojātās 32 kļavas un 3 liepas.

Preiļu novada domes Nekustamā īpašuma daļas vadītāja, Koku vērtēšanas komisijas locekle Vita Biezaite skaidro, ka augstāk minētie koki ir veci un ļoti sliktā stāvoklī – tiem piemīt trupes bojāti vairāki caurumi, dziļas plaisas un daudz nokaltušu zaru. Pats būtiskākais aspekts ir tāds, ka koki lūzumu dēļ ir kļuvuši bīstami, apdraudot ēku, cilvēku un auto transporta drošību, pārvietojoties pa A. Paulāna ielu.

No pilsētvides un ainaviskā viedokļa Preiļu pašvaldība būtu vēlējusies saudzīgāku risinājumu, taču, lai neapdraudētu iedzīvotāju un infrastruktūras drošību cilvēku bieži apmeklētā vietā, no savu mūžu nokalpojušajiem kokiem ir jāšķiras.

Koku ciršanas darbus veiks uzņēmuma SIA “SPERO SK” sertificēti arboristi.

Informējam, ka iela uz darbu veikšanas laiku tiks slēgta satiksmei, un jau iepriekš atvainojamies iedzīvotājiem un pilsētas viesiem par sagādātajām neērtībām! Rūpējoties par iedzīvotāju, īpaši bērnu, drošību, lūdzam bez vajadzības netuvoties darbu skartajai teritorijai.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 18.12.2019.