Izskanējis kārtējais Makšķernieku stāstu vakars Preiļos

10.12.2019.

6. decembrī Preiļu Kultūras namā interesentus aicināja gadskārtējais tradicionālais Makšķernieku stāstu vakars. Šoreiz Preiļos viesojās raidījuma “Copes garša” veidotājs, Latvijas čempionātu spiningošanā dalībnieks Armands Ērglis un portāla “Copes lietas” eksperts, publikāciju autors, daudzu makšķerēšanas sacensību dalībnieks Mārtiņš Babris.

Armands Ērglis stāstīja par to, kā top raidījums – kā to veido un kur notiek uzņemšana. Preiļu puses copmaņu uzmanību piesaistīja filmiņa par Latgali, kad raidījuma veidotāji ciemojās pie kaislīgā makšķernieka Pētera Bernāna. Vienā no saviem jaunākajiem raidījuma “Copes garša” video īpaši emocionālā veidā Armands Ērglis atklāj, kā noķerta Latvijas čempionāta spiningošanā lielākā līdaka. Nepieciešams mērķtiecīgs darbs, pareiza taktika, disciplīna un komandas saliedētība, un tad rezultāti neizpaliks, tā atzīst pieredzējis copmanis un čempionātu dalībnieks. Taču arī pārsteigumu un nervus kutinošu brīžu kā jau makšķerēšanā netrūkstot.

Mārtiņš Babris kā spiningošanas teorētiķis un praktiķis dalījās savā makšķerēšanas pieredzē un rādīja makšķerēšanas aprīkojumu lielo zivju izvilkšanai no ūdenstilpēm, jo Mārtiņš bieži izmēģina dažādu jaunu spiningošanas inventāru un neapgūtas copes tehnikas. Kā publikāciju autors Mārtiņš Babris labprāt raksta par makšķerēšanas lietām un atzīst, ka cope ir rūpīga plānošana, mānekļu atlase un arī domāšana, kā to zivi noķert. Savā blogā Mārtiņš Babris ikvienam novēl uzturēties dabā un izbaudīt visu to, kas mums apkārt pieejams par brīvu.

Pasākuma gaitā ar lielu interesi varēja klausīties viesu atziņas makšķerēšanas jomā, stāstījumus par dažādiem braucieniem un piedzīvoto. Preilieši atzinīgi izteicās par dzirdēto un redzēto, un vairāki vietējie copmaņi atzina, ka šī gada makšķernieku stāstu vakars ar atraktīvajiem pasākuma viesiem pat pārspēja iepriekšējo gadu makšķernieku saietus Preiļu Kultūras namā.

Pasākuma dalībnieki pateicas Makšķernieku stāstu vakara organizatoram Elgastam Dimantam un saka ‘paldies’ Preiļu novada Kultūras centram, SIA “Arka” un kafejnīcai “Levaž” par sarūpēto tējas galdu pasākuma omulīgas atmosfēras nodrošināšanai.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 10.12.2019.