9. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

05.12.2019.

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

Devītajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte dosies uz Ludzas novadu, kur tiksies gan ar laikraksta “Ludzas zeme” vadību, gan arī aktualitātes mediju nozarē pārrunās kopā ar Jāni Romancānu, kas šeit ir uzņēmējdarbības koordinators. Tāpat arī ielūkosimies Ludzas pilsētas Galvenās bibliotēkas darbībā un uzzināsim, kādi mediju lietošanas ieradumi raksturīgi Ludzas novada uzņēmējiem. Sarunu gaitā lielāku vērību pievērsīsim arī tam, cik ļoti mediju satura kvalitāte ir atkarīga ne tikai no finansējuma, bet arī redaktora, žurnālista, video montāžas speciālista un citu nozares darbinieku pieredzes, zināšanām un ieguldītā darba. Raidījuma gaitā uzsvērsim, ka arvien ir svarīgi domāt par to, kā motivēt cilvēkus nekautrēties no sava viedokļa paušanas publiski.

Devīto raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 11. decembrī pl. 19:30 kanālā Re:TV, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

Ausma Sprukte,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste

Pēdējās izmaiņas: 05.12.2019.