Preiļu novada iedzīvotāji sumināti konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019”

04.12.2019.

3.decembrī, kas tiek atzīmēta kā Starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika sumināta Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas aprūpes centra vadītāja Liene Gžibovska un Preiļu novada iedzīvotājs Vladimirs Jeronovičs, kuri tika pieteikti dalībai Latvijas Republikas tiesībsarga, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019”.  Nominantus sveica Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons, Labklājības ministre Ramona Petraviča, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vadītājs  Ivars Balodis un citas amatpersonas.

Konkurss notiek jau piekto gadu, tomēr Preiļu novada iedzīvotāji tajā pieteikti pirmo reizi un guvuši atzinību no konkursa rīkotājiem. L.Gžibovska saņēmusi atzinības rakstu nominācijā “Nodarbinātības veicinātājs” par aktīvu ieguldījumu, pārstāvot personas ar invaliditāti, to tiesības un intereses. Preiļu novada Labklājības pārvaldes gatavotajā pieteikumā par Lieni teikts: “Viņa ir sava amata meistars, kas prot atklāt talantus, kas mīt cilvēkos ar dzīves pārbaudījumu bagāžu, kuri, iespējams, atmetuši ar roku domai būt jelkad vēl noderīgiem, kur nu vēl strādāt darbu, kas patīk, padodas un ir pieprasīts.  Dienas aprūpes centra vadītājas amatā L.Gžibovska strādā kopš 2012.gada. Lai arī amata nosaukums skan ļoti formāli un nebūt nesaistās ar jaunu talantu “atklāšanu”, Lienei izdevies savā darbā integrēt daudz radošu metožu, vadot visdažādākās nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti, kā rezultātā ļoti daudzi atklājuši sevī prasmes, kuras ļāvušas viņiem kļūt nodarbinātiem. Liene pratusi piemeklēt darbu, tādejādi attīstot kādu talantu, vairākiem cilvēkiem ar invaliditāti, kas iesaistās viņas vadītajās nodarbībās. Līdzās tam ir darbs ar personām ar garīgās attīstības traucējumiem. Katra prasme – galda klāšana, telpas uzkopšana, rīvēšana vai dobju ravēšana, ko Liene kopā ar kolēģēm Dienas aprūpes centrā prot attīstīt pieaugušām personām ar garīgās attīstības traucējumiem, ir kā pamatakmens uz šo cilvēku patstāvības veicināšanu.”

Tieši L.Gžibovska izvirzījusi konkursa nominācijai “Uzdrīkstēšanās” Vladimiru Jeronoviču, kurš saņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas balvu. Izvēlētā nominācija ir ļoti atbilstoša tam, ko Vladimirs dara ikdienā – viņš ir pilnas slodzes vīrs sievai Natālijai, kura ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā, ir viņas asistents, pavadot viņu uz dažādām procedūrām, sniedzot atbalstu sievai Invalīdu biedrības vadītājas darbā, kā arī uzņemoties rūpes par četrgadnieku dēlu un 8 mēnešus veco meitiņu. Ne viens vien pilsētā būs pamanījis netradicionālo “vilcieniņu”- Vladimirs ar dēlu uz pleciem stumj sievu ratiņkrēslā, savukārt sieva stumj bērnu ratiņus, turot klēpī ģimenes četrkājaino draugu – mazu sunīti. Esam gandarīti, ka mūsu novada cilvēki un to darbs ir ticis pamanīts.

Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Labklājības pārvaldes
direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajos jautājumos
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 09.12.2019.