Izveidots 5. raidījums ģimenēm ar bērniem “Žik!”

12.11.2019.

Šajā rudenī jauno sezonu uzsākot Latgales reģionālā televīzija veido jaunu raidījumu ciklu latgaliešu valodā ģimenēm ar bērniem “Žik!”. Nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls kļūs ģimenēm ar bērniem par labāko nodarbi un iespēju laiku pavadīt kopā.

Raidījumu cikla “Žik!” 5. – pēdējais raidījums veltīts latgaliskuma un latviskuma saglabāšanai ārzemēs. Tā laikā raidījuma vadītāja Ausma Sprukte Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolniecei Adrianai Goroščakai stāsta par braucienu uz Īriju. Īrijā satika dzejniece, dzejoļu krājumu latgaliešu valodā autore Ingrida Tārauda, kas kopā ar dēlu Jurģi Justu Strodu un pārējo ģimeni dzīvo pilsētā Tullovā. Tāpat kopā ar latviešu bērniem pilsētā Droghedā viesojoties nedēļas nogales latviešu skoliņā “Ābolītis” apgūti vairāki vārdi latgaliski, piemēram, tāvaine, dzymdynuotuoji, žibacteņis utt. Raidījumā arī iekļauta intervijas ar Latviešu biedrības Īrijā vadītāju Ingunu Grietiņu-Dārziņu, kā arī Stāvaušu ģimeni, kur vecāki jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo Dublinā, lai arī paši nāk no Liepājas un Alūksnes.

Šis ir raidījumu cikla “Žik!” pēdējais – piektais raidījums ģimenēm ar bērniem latgaliešu valodā, gada nogalē raidījumiem būs vēl ēters kanālā RīgaTV 24. Savukārt jau tagad visus raidījumus var atrast interneta lapā www.lrtv.lv, kā arī LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Raidījumi top konkursa “Par raidījumu veidošanu 2019. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. ĪPAŠS PALDIES Ingridai Tāraudai, Ingunai Grietiņai-Dārziņai, Mārim Mukānam, Andrejam Pilacam, Viktorijai Pilacei, Renāram Strodam un Vilnim Strodam, kā arī Latviešu biedrībai Īrijā un viesnīcai “Mount Wolseley Hotel Resort” Tullovā par filmēšanas telpām, kā arī Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte,
raidījuma “Žik” vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 12.11.2019.