Parka jaunā gulbja stāsts

11.11.2019.

Pēdējo divu nedēļu laikā Preiļu parka apmeklētāji bažīgi noraudzījās uz jauno gulbi, kuram bija acīmredzamas veselības problēmas – uz sauszemes gulbis pārvietojās ļoti lēni, klibodams un gāzelēdamies. Sazinoties ar vetārstu, tika noskaidrots, ka, lai noteiktu, kas kaiš putnam, pirmkārt, tas ir jānotver.

Bija vairāki mēģinājumi gulbi noķert, tomēr tas ir dabas dzīvnieks un ķeršana neveicās tik labi, kā vajadzētu. Bieži vien gulbis iemuka ūdenī, kur to bija sarežģītāk un grūtāk notvert. Kā arī gulbim ir sava ģimene, katru reizi aizstāvībā nāca abi pieaugušie gulbja vecāki un vēl trīs jaunie gulbēni. Tā kā gulbji ir liela auguma putni un pietiekami agresīvi, tad ķeršanas process ieilga.

6. novembrī, pateicoties SIA “Preiļu Saimnieks” drosmīgajai un skaita ziņā kuplajai komandai, gulbi izdevās noķert. To apskatīja vetārsts Andris Pastars un secināja, ka gulbim ir vispārīgs organisma vājums un novājināta imunitāte. Kā iemesls tam varētu būt kāds iekšējs iekaisums. Apskatot gulbja kājas, vetārsts secināja, ka kauli nav lauzti, bet ir bojāti kāju audi un saites, ko izārstēt īsti nav iespējams. Kā norādīja A.Pastars, putna ķermeņa iekaisums nav lipīgs, jo pārējie gulbji ir veseli. Līdz ar to tas tika nogādāts SIA “Preiļu Saimnieks” telpās, kur trīs dienu laikā to uzraudzīja vetārsts A.Pastars, un tam tika veikta simptomātiska ārstēšana. SIA “Preiļu Saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece informēja, ka šajās dienās gulbis kļuvis žirgtāks un atguvis spēkus.

8. novembra pēcpusdienā putns tika palaists atpakaļ parka dīķos. Protams, ticis ūdenī, putns priecājās un uzreiz sāka mazgāt un kārtot savas spalviņas. Gulbis joprojām pieklibo, ir vajadzīgs laiks, lai kāju audi atlabtu un putnu varētu dēvēt par pilnībā izveseļojušos.

Preiļu muižas kompleksa un parka komanda izsaka pateicību vetārstam Andrim Pastaram par rūpēm un profesionalitāti, kā arī pateicība SIA “Preiļu Saimnieks” Komunālās nodaļas komandai, kas palīdzēja noķert gulbi un par to rūpējās triju dienu laikā.

S.Čingule-Vinogradova,
Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja

Foto: Inga Krekele

Pēdējās izmaiņas: 11.11.2019.