Preiļu novadu apmeklē Zviedrijas vēstniecības pārstāvji

07.11.2019.

6. novembrī Preiļu novadu darba vizītē apmeklēja Zviedrijas vēstniecības pārstāvji – vēstniecības padomnieks Hans Dāgs (Hans Daag), vēstniecības Otrais sekretārs Hannes Tordengrens (Hannes Tordengren), projektu koordinatore Gaļina Aizvakara un praktikante Jūlija Spatona Gopere (Julia Spaton Goppers).

Preiļu novada domē noritēja ciemiņu tikšanās ar domes izpilddirektoru Aldi Džeriņu, pašvaldības deputātiem, iestāžu vadītājiem un domes speciālistiem. Sagatavotā prezentācija iepazīstināja vēstniecības pārstāvjus ar dažādām pašvaldības darba jomām, budžeta sadalījumu, līdzekļu piesaisti un lielākajiem realizētajiem projektiem. Viesi izrādīja interesi par uzņēmējdarbību novadā, pils atjaunošanu un nākotnes redzējumu tūrisma infrastruktūras pilnveidošanai.

Tika pārrunāti arī jautājumi par plānoto teritoriālo reformu, nodarbinātību un izglītību novadā, kā arī par sadarbības iespējām ar kādu no Zviedrijas pašvaldībām.

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā vēstniecības pārstāvji tikās ar izglītības iestādes audzēkņiem, iepazīstināja jauniešus ar savu valsti un informēja par izglītības iespējām Zviedrijā. Ciemiņi ar interesi klausījās Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas direktores vietnieka un Robotikas kluba vadītāja Jura Erta prezentāciju par Preiļu Robotikas kluba darbu un sasniegumiem starptautiskās robotikas sacensībās.

Preiļu Galvenajā bibliotēkā viesi piedalījās fotoizstādes “Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā” atklāšanas pasākumā, iepazinās ar bibliotēku un guva ieskatu Preiļu ‘gaismas pils’ darbībā.

Zviedrijas vēstniecības pārstāvju vizīte Preiļu novadā noslēdzās ar Leļļu galerijas apmeklējumu, kur mākslinieces Jeļenas Mihailovas vadībā ciemiņi apskatīja otro apmeklētāko tūrisma objektu Latgalē.

No 6. novembra Preiļu novadā notiek Zviedrijas dienas, kuru ietvaros var aplūkot trīs izstādes. Zviedrijas vēstniecība Preiļu Galvenajā bibliotēkā piedāvā fotoizstādi “Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā”. Izstādē redzami zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana un latviešu fotogrāfu Andas Krauzes un Māra Lazdāna darbi. Preiļu novada domes telpās apskatāma zviedru fotomākslinieka Dmitrija Karpenko izstāde “Zviedrija no putna lidojuma”. Preiļu novada Kultūras centrā var iepazīties ar zviedru fotomākslinieka Peo Jonsona darbiem, kuros atainota Zviedrijas un Latvijas daba.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 07.11.2019.