Preilieši nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu varēs veikt veikalu tīkla “Maxima” kasēs

07.11.2019.

Iedzīvotāju ērtībām pašvaldība ir sagādājusi jaunu pakalpojumu, proti, sākot no šī gada 1. novembra iedzīvotājiem samaksāt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) par Preiļu novada teritorijā esošu nekustamo īpašumu ir iespējams veikalu tīkla “Maxima” kasēs visā Latvijā.

Preiļu novada domes Nekustamā īpašuma daļas vadītāja Vita Biezaite skaidro, ka veicot maksājumu, pie kasiera būs jāuzrāda Preiļu novada domes sagatavotais maksājuma paziņojums, lai no tā ar kases skeneri varētu nolasīt svītrkodā iekļauto informāciju.

NĪN apmaksu veikalos būs iespējams veikt ar bankas karti vai skaidrā naudā, kā darījumu apliecinošu dokumentu saņemot kases aparāta čeku. Komisijas maksa, veicot NĪN apmaksu veikalā, sastādīs 0,50 eiro.

Jāņem vērā, ka nodokļa maksājums pašvaldības bankas kontā tiek ieskaitīts nākamajā darba dienā pēc maksājuma veikšanas veikala kasē.

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā.

Pašvaldība cer, ka, papildinot jau pieejamās NĪN apmaksas metodes, jaunā sadarbības forma atvieglos maksājuma veicēju ikdienu. Atgādinām, ka arī turpmāk Preiļu novadā reģistrēto nekustamo īpašumu īpašniekiem saglabājas iespēja veikt NĪN maksājumu ar bankas pārskaitījumu, VAS “Latvijas Pasts” nodaļās, www.latvija.lv, www.epakalpojumi.lv, kā arī pagastu pārvaldēs.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 07.11.2019.