Izveidots 4. raidījums ģimenēm ar bērniem “Žik!”

04.11.2019.

Šajā rudenī jauno sezonu uzsākot Latgales reģionālā televīzija veido jaunu raidījumu ciklu latgaliešu valodā ģimenēm ar bērniem “Žik!”. Nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls kļūs ģimenēm ar bērniem par labāko nodarbi un iespēju laiku pavadīt kopā.

Raidījumu cikla “Žik!” 4. raidījums būs par sportu un to, cik svarīgi ir sportot jau bērnībā veselības un fiziskās formas uzturēšanas dēļ, gan arī tāpēc, lai nākotnē sasniegtu pēc iespējas augstākus panākumus sacensībās un čempionātos. Tieši tāpēc šajā reizē tiksimies ar Kondrovu ģimeni, kur tētis Juris ar dēliem – dvīņu brāļiem – Renātu un Raivo ir ļoti aizrāvušies ar peldēšanu un medniecību. Tāpat Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6. b klase izstāstīs un parādīs vairāk par projektu “Sporto visa klase” un savu dalību tajā. Kopā ar šīs klases skolēniem skatītāji kā jau ierasts varēs iemācīties piecus vārdus par sportošanu latgaliski, piemēram, maut, nyrkuot, jūzt un citus. Šajā reizē raidījumā būs arī īpašs viesis – 2017. gada U23 čempione sprint, vieglatlēte un Latvijas rekordu īpašniece no Rēzeknes novada Lendžiem – Gunta Vaičule. Viņa arī ieteiks, kā ģimenes ar bērniem var pavadīt laiku kopā sportiski. Tāpat arī raidījuma vadītāja Adriana Goroščaka parādīs un pastāstīs, kā visa ģimene no rītiem var sportot kopā.

Pavisam raidījumu ciklā “Žik!” būs pieci raidījumi ģimenēm ar bērniem latgaliešu valodā, kurus turpmāk varēsiet noskatīties kanālā Re:TV katru svētdienu pl. 21:00. Savukārt vēlāk raidījumiem gaidāms ēters arī kanālā RīgaTV 24. Tāpat raidījumus dienu vēlāk pēc ētera varēs atrast arī interneta lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Raidījumi top konkursa Par raidījumu veidošanu 2019. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Latgales vēstniecībai GORS, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijai, Rēzeknes 5. vidusskolas peldbaseinam un Lendžu pagastam par filmēšanas telpām, kā arī Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte,
raidījuma “Žik” vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 04.11.2019.