Pelēču pamatskolas skolēnu brauciens uz Portugāli

23.10.2019.

Šajā mācību gadā Pelēču pamatskola turpina aktīvi darboties Erasmus+ projektā “Healthier Breakfasts, Wiser Minds” (Veselīgākas brokastis, gudrāki prāti). Projekta ietvaros skolēni ne tikai iepazīst veselīga uztura pamatprincipus, bet arī mācās gatavot veselīgāk, tādējādi iedvesmojot arī citus skolēnus, vecākus, skolotājus un apkārtējo sabiedrību veselīgākam dzīvesveidam.

Lai apmainītos ar noderīgām idejām starptautiskā līmenī, 6 skolēni (Amanda, Liene, Lāsma, Mairis, Oskars, Rolands) un 2 skolotājas (Jolanta un Ināra) no 13. līdz 18. oktobrim tika viesmīlīgi uzņemti Portugālē. Šajā nedēļā satikās visu 5 valstu skolēni un skolotāji, kopumā 60 skolēni un 10 skolotāji. Skolēni dzīvoja ģimenēs, ar kurām nedēļas laikā nodibināja draudzīgus kontaktus, kā arī paplašināja savu redzesloku, iepazina citu kultūru un uzlaboja angļu valodas zināšanas.

Uzņemošā skola (Escola Secundaria Manuel Cargaleiro) bija noorganizējusi aktīvu un piesātinātu nedēļu, kuras laikā vietējie bērni vadīja dažādas aktivitātes. Viņi ne tikai pārbaudīja skolēnu zināšanas par veselīgu uzturu, spēju būt radošiem un domāt ārpus rāmjiem, bet arī spēju lasīt karti un orientēties Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.

Visspilgtāk bērniem palika atmiņā uzņemošo ģimeņu viesmīlība, Portugāles skolēnu rūpes par ciemiņiem, Atlantijas okeāns, pilates un joga, laivošana un supošana Seišelā, slavenā Jeronimos klostera apmeklējums, Belemas torņa apskate, pilsētas aplūkošana no Kristus statujas augstākā punkta, garšīgu zivs ēdienu gatavošana šefpavāra vadībā, garās pastaigas uz apskates objektiem un jautrās ballītes pēdējos vakaros.

Pēc šī brauciena skolēni uzsver to, ka svarīgi ir uzdrīkstēties, nebaidīties, būt atvērtiem un gataviem jauniem izaicinājumiem. Lai cik reizēm ir grūti izkāpt no komforta zonas, tomēr bērni atz­­īst, ka tas ir to vērts. Tieši tad nāk atklāsme, ka apkārtējā pasaule ir daudz draudzīgāka, nekā mums sākotnēji šķiet. Galvenais ir tikai spert pirmo soli, un neaizmirstami iespaidi un jauni draugi ir garantēti.

Projekts tiek organizēts ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas finansiālu atbalstu.

Jolanta Macenko,
Pelēču pamatskolas skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2019.