Latgales reģionālā televīzija veido raidījumu ciklu “Dezinformācijas varā?!”

23.10.2019.

Līdz pat 2020. gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija (LRT) veidos divus raidījumu ciklus par medijpratību. Viens no tiem – “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!”, otrs – “Dezinformācijas varā?!”.

Septiņu raidījumu cikls „Dezinformācijas varā?!” ir par dezinformāciju medijos, ar mērķi noskaidrot un informēt, vai tā ir sastopama visur – radio, televīzijā, laikrakstos un žurnālos, kā arī internetā. Raidījumu laikā LRT žurnālistes Beatrise Jakobsone, Ausma Sprukte un Svetlana Dudarenoka uzrunās dažādu mediju pārstāvjus, uzklausīs viņu viedokli par dezinformāciju un kā viņi cīnās, lai nepieļautu tās publiskošanu. Tāpat tiks uzrunāti arī Latvijas iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kādus medijus viņi patērē, un caur dažādu uzdevumu pildīšanu izpētītu, vai viņi izprot, kas ir dezinformācija, un vai spēj kritiski vērtēt mediju saturu. Raidījumu laikā par dezinformācijas tēmu žurnālistes diskutēs arī ar medijpratības eksperti, Valsts policijas pārstāvjiem un juristu.

Ceturtajā raidījumā dosimies uz RīgaTV24. Tā direktors Klāvs Kalniņš pastāstīs par savu mediju, tā saturu, kā arī saskarsmi ar dezinformāciju. Savukārt kopā ar iedzīvotājiem diskutēsim par viņu televīzijas skatīšanās paradumiem un analizēsim TV sižetus.

Raidījumu cikla “Dezinformācijas varā?!” ceturto raidījumu varēs redzēt trešdien, 23. oktobrī, plkst. 14:30 kanālā RīgaTV 24, kā arī plkst. 19:30 kanālā ReTV. Uzreiz pēc tam tas tiks ievietots platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com,  www.youtube.com.

Raidījumu cikls “Dezinformācijas varā?!” top pateicoties gūtajam atbalstam programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Beatrise Jakobsone,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2019.