Skolotāju koris “Latgale” starptautiskā konkursā saņem sudraba diplomu

22.10.2019.

Preiļu novada skolotāju koris “Latgale” no 19. oktobra līdz 21. oktobrim piedalījās Starptautiskajā koru konkursā “Cantu Gaudeamus” Belostokā (Polija).

Kora diriģents Edgars Znutiņš pastāstīja, ka konkursa laikā kora dalībnieki guva ne tikai fantastiskus iespaidus, bet arī vērā ņemamus panākumus. Dziedātāji mājās atgriezās ar sudraba diplomu, jo starptautiskā žūrijas komisija Skolotāju kora muzikālo izpildījumu novērtēja ar 87,03 punktiem.

Pārsteigums kora dziedātājus sagaidīja konkursa noslēgumā. Pie kora ieradās Harkovas Nacionālās politehniskās universitātes koris un Preiļu puses dziedātājiem pasniedza balvu, jo “Latgales” sagatavotā programma un muzikālais izpildījums konkursā Harkovas kora dalībniekiem ir paticis vislabāk. Izrādījās, ka  šim korim ir jauka tradīcija – katrā konkursā, kurā viņi piedalās, tiek izraudzīts savs favorīts.

Preiļu novada Skolotāju koris “Latgale” pateicas Preiļu novada domei un Preiļu kultūras centram par iespēju savu profesionalitāti parādīt ārpus Latvijas un kārtējo reizi popularizēt Preiļu novadu.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 22.10.2019.