“Latgale mainās” – raidījums par administratīvi teritoriālo reformu

22.10.2019.

Latgales reģionālās televīzijas raidījums “Latgale mainās” ir veltīts administratīvi teritoriālai reformai un tās gaitai. “Latgale mainās” ir mēģinājums izsekot, kā mainījās Latgales reģions, sākot ar 2009.gada administratīvi teritoriālo reformu līdz mūsdienām. Šīs pārmaiņas apskatīsim divos Latgales novados – Ciblas un Viļakas.

Raidījumā vērosim kādu ceļu gājuši šie novadi pēc izveidošanas 2009. gadā. Latvijas kartē abi novadi atrodas Austrumlatvijas pierobežā, tāpēc to attīstību ietekmēja arī tāds faktors kā attālums no Rīgas. Raidījuma gaitā ar Ciblas novada priekšsēdētāju Juri Dombrovski un Viļakas novada priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu parunāsim par 2009. gada reformu un tās sekām, uzzināsim abu vadītāju viedokļus par pašreizējo reformu, paanalizēsim tās gaitu, iespējamos ieguvumus un zaudējumus. Tāpat izveidosim nelielu ieskatu pārmaiņās, kas šajos 10 gados notikušas abu novadu teritorijās un kā tās vērtē paši iedzīvotāji. Savu reformas redzējumu sniegs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kas pastāstīs kāpēc ir nepieciešama pašreizējā administratīvi teritoriālā reforma, pēc kādiem kritērijiem tā tika izstrādāta un kā tās īstenošana sekmēs valsts attīstību. https://www.youtube.com/watch?v=6YhjMe1b1F0

Raidījumu “Latgale mainās” skatāties pirmdien, 28. oktobrī, plkst. 14:00 kanālā Rīga TV24, kā arī ceturtdien 31. oktobrī, plkst. 16:00 kanālā ReTV. Uzreiz pēc tam tas tiks ievietots platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.comwww.youtube.com.

Raidījums “Latgale mainās” tapa pateicoties gūtajam atbalstam programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Svetlana Dudarenoka,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste 

Pēdējās izmaiņas: 22.10.2019.