Preiļu novadā “Stikla šķiratlonā” sašķirotas 4,26 tonnas stikla

18.10.2019.

Preiļu novadā noslēdzies SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļā punkta sadarbībā ar partneriem rīkotais Vislatvijas “Stikla šķiratlons”, kura laikā no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņēma izlietoto un nevajadzīgo stikla iepakojumu. Preiļu novadā Vislatvijas “Stikla šķiratlonam” pieteicās 12 mājsaimniecības, kuras sašķirojušas un pārstrādei nodevušas 4,26 tonnas stikla atkritumu – dažādas nevajadzīgās pudeles un burkas.

Katrā pašvaldībā, kas piedalās “Stikla šķiratlonā”, starp akcijai pieteiktajām adresēm tiek izlozētas veikalu “top!” dāvanu kartes 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā, saņem tas dalībnieks, kurš konkrētajā pašvaldībā ir sašķirojis un nodevis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg). Stikla taras izvešanas laikā arī Preiļu novadā visas pieteiktās adreses tika automātiski reģistrēta dalībai loterijā.

Vislielāko daudzumu, proti, aptuveni 731 kg tukšās taras, sašķiroja un akcijas ietvaros nodeva Raisa no Preiļu pagasta, kurš saņems veikalu “top!” dāvanu karti 30 eiro vērtībā.

Savukārt veikalu “top!” dāvanu kartes 20 eiro vērtībā izlozes rezultātā saņems Bonifācijs no Pelēču pagasta un Dace no Aizkalnes pagasta. Ar dāvanu karšu saņēmējiem sazināsimies individuāli.

SIA “Eco Baltia vide”, AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikali “top!” pateicas Preiļu novada pašvaldībai un iedzīvotājiem par aktīvo dalību projektā un kopīgi paveiktajiem zaļajiem darbiem tīrākai Latvijai.

Projektā visa gada garumā ir aicināta piedalīties ikviena Latvijas pašvaldība, lai tās iedzīvotāji varētu pieteikt bez maksas stikla taras savākšanu savā adresē, ko veiks SIA “Eco Baltia vide”. Savu dalību Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” pieteikušas jau 34 pašvaldības: Garkalne, Ādaži, Tērvete, Vecumnieki, Salaspils, Sigulda, Bauska, Olaine, Babīte, Lielvārde, Jēkabpils, Krustpils, Līvāni, Saldus, Brocēni, Ludza, Durbe, Madona, Riebiņi, Rēzekne, Rēzeknes novads, Kārsava, Cibla, Viļāni, Kuldīga, Skrunda, Amata, Auce, Mālpils, Preiļi, Viesīte, Alsunga, Daugavpils novads un Ventspils novads.

Pēdējās izmaiņas: 18.10.2019.