Izveidots 2. raidījums ģimenēm ar bērniem “Žik!”

14.10.2019.

Šajā rudenī jauno sezonu uzsākot Latgales reģionālā televīzija veido jaunu raidījumu ciklu latgaliešu valodā ģimenēm ar bērniem “Žik!”. Nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls kļūs ģimenēm ar bērniem par labāko nodarbi un iespēju laiku pavadīt kopā.

Tagad ir jau izveidots cikla “Žik!” 2. raidījums un tas veltīts literatūras tēmai. Tā laikā raidījuma vadītāja Ausma Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 3. klases skolniecei Adrianai Goroščakai stāsta  par grāmatu lasīšanu, dzejoļiem un literatūru kopumā. Raidījuma pirmajā daļā notiek tikšanās ar Juganu ģimeni, kur mamma Ineta ir vairāku bērnu dzejoļu krājumu autore, bet viņas meita Agneta mācās arī mākslas skolā un zīmē mammas dzejoļu krājumiem ilustrācijas. Savukārt otrajā raidījuma daļā parādīta novadmācības stundu norise Nautrēnu vidusskolā, kur šo tradīciju – mācīt bērniem latgaliešu valodu, literatūru, vēsturi un ģeogrāfiju uztur jau 20 gadus. Kopā ar raidījuma vadītājām un Nautrēnu vidusskolas skolēniem skatītāji mācās arī piecus vārdus latgaliešu valodā par literatūru un dzeju un, piemēram, var uzzināt, ko nozīmē tādi vārdi kā klaida, puslopa, šveikstēt u.c.

Pavisam raidījumu ciklā “Žik!” būs pieci raidījumi ģimenēm ar bērniem latgaliešu valodā, kurus turpmāk varēsiet noskatīties kanālā Re:TV katru svētdienu pl. 21:00. Savukārt vēlāk raidījumiem gaidāms ēters arī kanālā RīgaTV 24. Tāpat raidījumus dienu vēlāk pēc ētera varēs atrast arī interneta lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Raidījumi top konkursa Par raidījumu veidošanu 2019. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Latgales Kultūrvēstures muzejam par filmēšanas telpām un Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte,
raidījuma “Žik” vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 14.10.2019.