Preiļu novada pašvaldība pievienojusies iniciatīvai “Draudzīga vieta bērnam”

08.10.2019.

Preiļu novada pašvaldība un tās iestādes vienmēr ir bijusi tā vieta, kur neparedzētās situācijās ārpus mājām un skolas ikviens bērns var ienākt, lūgt palīdzību, un viņu atbalstīs. Tagad pašvaldība ir pievienojusies iniciatīvai “Draudzīga vieta bērnam”, par ko liecina netālu no ieejas durvīm piestiprinātā uzlīme.

Ņemot vērā ikdienas dzīves situācijas, piemēri, kad bērnam nepieciešams palīdzēt, var būt pavisam dažādi. Bērnu uz ielas var pārsteigt negaiss, spēcīgs lietus vai sniegs. Gadās, ka bērns nokavē autobusu un viņam jāsagaida nākamais transports. Dažkārt palīdzība bērnam nepieciešama, kad jāuzlādē mobilais tālrunis, lai steidzīgi piezvanītu vecākiem, gadās, ka bērnam ir vajadzība izmantot labierīcības. Šādos gadījumos bērns var apjukt un  nesaprast, kur meklēt palīdzību.

Pašvaldības darbinieki ir informēti par nepieciešamību vajadzības gadījumā bērnu atbalstīt, un jau šogad ikviens iedzīvotājs, arī izglītības iestāžu audzēkņi, tiks aicināti uz Atvērto durvju dienu Preiļu novada domē. Tikšanās laikā skolēni tiks informēti par iespēju griezties pašvaldībā, kur nepieciešamības gadījumā varēs saņemt palīdzību.

Akcijai “Draudzīga vieta bērnam” Preiļu novadā pirmā pievienojās Labklājības pārvalde. Iniciatīvas nozīme drīz parādīsies arī pie Jauniešu centra “Četri” ieejas durvīm un citām iestādēm.

Sociālās akcijas “Draudzīga vieta bērnam” iniciators ir Alūksnes novada uzņēmējs Māris Vīgups, kurš atzīst, ka doma par šādu akciju radusies no pieredzes. Uzņēmējs arī uzsver, ka tas ir tik cilvēcīgi, nav vajadzīgs finansiāls ieguldījums, bet var palīdzēt bērnam.

Par akciju bērni un viņu vecāki vairāk var uzzināt sociālajos tīklos. Vienojoša visām iestādēm un uzņēmumiem, kuri pievienojušies iniciatīvai, ir akcijas uzlīme. Tāpēc aicinām ikvienu bērnu, ja radusies steidzīga nepieciešamība, droši vērt pašvaldības ēkas durvis, ienākt un lūgt palīdzību.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 08.10.2019.