Izveidots 1. raidījums ģimenēm ar bērniem “Žik!”

08.10.2019.

Šajā rudenī jauno sezonu uzsākot Latgales reģionālā televīzija veido jaunu un unikālu raidījumu ciklu latgaliešu valodā ģimenēm ar bērniem “Žik!”. Nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls kļūs ģimenēm ar bērniem par labāko nodarbi un iespēju laiku pavadīt kopā.

Tagad ir jau izveidots cikla “Žik!” 1. raidījums, kas veltīts mūzikas tēmai. Tā laikā raidījuma vadītāja Ausma Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 3. klases skolniecei Adrianai Goroščakai stāsta par Rasimu ģimeni, kur tētis Guntis ir latgaliešu mūzikas grupas “Bez PVN” dalībnieks, bet viņa dēls Andžejs spēlē ģitāru un dzied vienīgajā bērnu latgaliešu mūzikas grupā “Žvūgzdyni”, kā arī raidījumā rādīta tikšanās ar Rēzeknes novada vokālo studiju “Skonai”. To vada Guntra Kuzmina-Jukna kopā ar vīru Edgaru un māsu Sigitu. Raidījuma laikā Adriana un tā varoņi mācījās arī piecus vārdus latgaliski par un ap mūziku un skatītāji var uzzināt, kas ir kuļiņa vai, piemēram, paskaļdors. Savukārt raidījuma noslēgumā iekļauts arī uzdevums, kuru var izpildīt jebkurš no skatītājiem pie TV ekrāniem.

Kopumā raidījumu ciklā “Žik!” būs pieci raidījumi ģimenēm ar bērniem latgaliešu valodā, kurus turpmāk varēsiet noskatīties kanālā Re:TV katru svētdienu pl. 21:00. Savukārt vēlāk raidījumiem gaidāms ēters arī kanālā RīgaTV 24. Tāpat raidījumus dienu vēlāk pēc ētera varēs atrast arī interneta lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Raidījumi top konkursa Par raidījumu veidošanu 2019. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Latgales Kultūrvēstures muzejam par filmēšanas telpām un Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmām “Pogolmā” un “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte,
raidejuma “Žik!” vadeituoja

Pēdējās izmaiņas: 08.10.2019.