Senioru brauciens uz Stokholmu

07.10.2019.

Kad rudens lapu zelts iekrāso Latviju, 1.oktobrī tiek svinēta Senioru diena. Par godu šiem svētkiem uzņēmums Tallink organizēja burvīgu jūras braucienu ar kuģi Romantika uz Stokholmu. Pateicoties Pensionāru federācijas sniegtajai informācijai,  jau laikus šī ziņa nonāca līdz Preiļiem.

Un tā, mēs divdesmit seniori, ar Preiļu pensionāru biedrības priekšsēdētājas vietnieces Marijas Briškas uzņēmību un gādību, izbaudījām šo brīnišķīgo braucienu.

Daudzi no mums ar kuģi ceļojumā devās pirmo reizi, un tās tiešām bija neaizmirstamas emocijas, jo turpceļā jūra nemaz nebija mierīga un šo milzīgo kuģi, kura garums ir 194 m un platums 29 m, šūpoja.

Uz kuģa mūs priecēja senioriem veltīta programma ar īpašo viesi, mūziķi Ivaru Pētersonu un pavadošo grupu, kā arī jautra dejošana un dziedāšana ar grupu no Latgales Dabasu Durovys, un galvu reibinošiem ukraiņu dejas grupas priekšnesumiem.

Iebraucot rītā Stokholmā, baudījām neskaitāmu salu un saliņu skaistumu. Stokholmas ostā mūs sagaidīja autobusi ar gidiem. Devāmies interesantās ekskursijās pa pilsētu. Pabijām Zviedrijas Vēstures muzejā, kur atrodas objekti, sākot no akmens laikmeta līdz pat viduslaikiem, uzzinājām par kareivīgajiem vikingiem un apmeklējām istabu, kurā atrodas 52 kg zelta un 250 kg sudraba. Pabijām arī Etnogrāfijas muzejā, kur varēja apskatīt vairāk nekā 6000 eksponātu par dažādu pasaules tautu kultūru, dzīvi un vēsturi.  No ārpuses apskatījām Rātsnamu – vietu, kur saņem Nobela prēmiju.

Stokholma spēj patīkami pārsteigt jebkurā gadalaikā. Kaut gan visu dienu lija lietus, tomēr mēs bijām ļoti apmierināti ar mūsu gides Marinas atraktīvo stāstījumu. Ekskursijas laikā redzējām vēstniecības rajonu, nozīmīgākos Stokholmas kvartālus, pilsētas centru. Visu apskatīt pat ar autobusu nav iespējams, jo pilsēta atrodas uz 14 salām un tās savieno 50 tilti.

Piepildīti ar skaistām atmiņām  un gandarīti par visu redzēto, dzirdēto un izbaudīto un ik pa brīdim vēl atskatoties uz daudzajām rudens lapu krāsās iekrāsotajām saliņām, atgriezāmies mājās.

Visi ceļotāji no sirds esam pateicīgi Marijai Briškai par lieliski noorganizēto braucienu un sakām lielu paldies Preiļu novada domei par piešķirto autobusu braucienam līdz ostai un no ostas.

Veronika Lazdāne

Pēdējās izmaiņas: 07.10.2019.