6. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

03.10.2019.

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

Sestajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte dosies uz Dagdas novadu, kam ir robeža ar Baltkrieviju. Par šīs puses iedzīvotāju mediju ikdienas lietošanas paradumiem un dezinformāciju vairāk stāstīs novada priekšsēdētājs Aivars Trūlis. Tāpat ierastos uzdevumus par personību atpazīšanu un ziņu tekstu analīzi pildīs dažāda vecuma Ezernieku, Šķaunes un Ķepovas puses vietējie iedzīvotāji. Savukārt, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas pārstāve Klinta Ločmele turpinās runāt par ieteikumiem, kā atšķirt patiesu ziņu no dezinformācijas un šajā reizē vairāk uzzināsiet par noslēdzošo punktu: informācijas izpēti un faktu, kā arī latviešu valodas kļūdām.

Sesto raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 9. oktobrī pl. 19:30 kanālā Re:TV, kā arī kanālā RīgaTV 24 arī 9. oktobrī pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

Ausma Sprukte,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste

Pēdējās izmaiņas: 03.10.2019.