Preiļu pilsētā pakāpeniski tiek uzsākta apkure

25.09.2019.

SIA “Preiļu saimnieks” šonedēļ uzsākusi apkures sezonu Preiļu pilsētā. Līdz šodienai siltumapgāde ir pieslēgta novada izglītības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs, SIA “Preiļu slimnīca” un dažās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās pilsētā.

Šogad apkures sezona pilsētā tiek sākta nedaudz ātrāk, tomēr atbildīgie dienesti tam bija gatavi, jo visas mājas un katlumājas jau vasarā tika sagatavotas apkures sākšanai rudenī. Tāpat kā iepriekšējos gados, tikko iestājās vēsāki laika apstākļi, pirmās daudzdzīvokļu mājas ir lūgušas pieslēgt apkuri.

SIA “Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks atzīst, ka pamatota ir iedzīvotāju vēlme savlaicīgi uzsākt apkures sezonu. Iedzīvotāji arvien vairāk vēlas samazināt pārejas periodu no siltā laika līdz aukstajam un izvēlas siltuma pieslēgšanu savās mājās. Tādā veidā mājoklis nekļūst vēss, tas nepaspēj uzkrāt mitrumu un ir ātrāk piesildāms.

SIA “Preiļu saimnieks” siltumapgādes daļas vadītājs Vladimirs Haritonovs norāda, ka jau pie pirmajiem iedzīvotāju zvaniem par nepieciešamību padot siltumenerģiju tā tiek nodrošināta. Izņēmums ir “Preiļu siera” dzīvojamo māju mikrorajons, kur katru māju atsevišķi pieslēgt siltumenerģijas padevei nav iespējams, jo šajā mikrorajonā  mājas nav aprīkotas ar siltummezgliem un siltumenerģija tiek padota pēc siltumnesēja pazeminātā parametra – temperatūras. Gada sākumā iedzīvotājiem tika skaidrotas sistēmas priekšrocības, modernizējot patreizējo sistēmu, bet iedzīvotāju vairākuma vēlme biju palikt pie vecās sistēmas, tāpēc,  kā jau iepriekšējos gados jau  tika skaidrots iedzīvotājiem, siltumenerģijas padevi šajā mikrorajonā var nodrošināt, pieslēdzot apkuri visām dzīvojamām mājām vienlaicīgi.

Tāpat kā katru gadu, visas SIA “Preiļu saimnieks” apsaimniekotās dzīvojamā mājas tiks pieslēgtas siltumenerģijas padevei pakāpeniski, gan ņemot vērā dzīvokļu īpašnieku vairākuma vēlmes, gan vērojot laika apstākļus.

SIA “Preiļu saimnieks” vēlreiz atgādina – ja dzīvojamās ēkas iemītnieku vairākums vienojas, tad apkuri viņu namam var pieslēgt arī ātrāk, par ko jāinformē SIA “Preiļu saimnieks” atbildīgie speciālisti.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 25.09.2019.