Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 3.Latgales brigādi

16.09.2019.

Ceturtdien, 19.septembrī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 3.Latgales brigādi, kur tiksies ar tās komandieri pulkvežleitnantu Gunāru Vizuli, pārrunās aktuālos ar Zemessardzes 3.Latgales brigādes attīstību saistītos jautājumus un iepazīsies ar tās infrastruktūru.

Ģenerālleitnants L.Kalniņš vizītes laikā apmeklēs Zemessardzes 35. kājnieku bataljonu Preiļos un Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonu Lūznavā.

Zemessardzes 3. Latgales brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā un ir Latvijas armijas 9. Rēzeknes kājnieku pulka tradīciju pārmantotāja. Kopš 2018. gada janvāra brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32.kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34.kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35.kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55.kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56.kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.09.2019.