2019. gada Latgales čempionātā spiningošanā uzvar Preiļu vīri

23.09.2019.

14. un 15. septembrī Rušona ezerā norisinājās Latgales 2019. gada atklātais čempionāts spiningošanā. Uz tradicionālo rudens pusē rīkoto pasākumu dalībnieki bija ieradušies no Rīgas, Kokneses un Alūksnes, lai draudzīgi un atraktīvi sacenstos ar vietējiem copētājiem – Preiļu novada un tuvākās apkārtnes spiningotājiem.

Laiks gan nevienu diži nelutināja – lija lietus, pūta spēcīgs vējš, un kopumā sacensību apstākļi bija pat ekstrēmi. Tomēr čempionāta dalībnieki neizrādīja vēlmi sūroties, jo zivis ķērās labi, un veiksme varēja būt katra makšķernieka sabiedrotā.

Spiningošanas čempionātā piedalījās Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Želvis, sakot uzmundrinājuma vārdus copmaņiem un motivējot dalībniekus sacensībām. Cīņa bija spraiga, un arī lomi izrādījās labi.

Par 2019. gada čempionāta uzvarētājiem kļuva komanda “Preiļi United”, ko pārstāvēja Jānis Zarāns, Mārtiņš Zarāns, Oskars Volonts un Kārlis Andiņš. 2. vietā ierindojās komanda “Copē tik”, kuras sastāvā startēja  Normunds Vingris, Kristaps Ādamsons, Aigars Gredzens un Māris Gredzens. Trešie veiksmīgākie šogad – Pēteris Bernāns, Elgasts Dimants, Andris Kukors un Oļegs Vaivods, kuri bija apvienojušies komandā “Preiļi-V”.

Kā atzīst čempionāta organizators Elgasts Dimants, latgalieši parādīja to, ka viņi šajā dienā ir noteicēji. Vīri spiningojot bija izmirkuši, tomēr gadu garumā gūtais rūdījums neļāva cīņai pierimt ne mirkli, jo visiem bija viens mērķis – sacensību gars.

Dalībniekiem sacensību laikā bija noorganizēta ēdināšana, ko izcili nodrošināja z/s “Silmalas” saimniece Anna. Čempionāta svinīgajā noslēgumā ikviens makšķernieks saņēma piemiņas balvas.

Visi atraktīvie spiningotāji pateicas Elgastam Dimantam par sacensību organizēšanu un saka ‘paldies’ visiem pasākuma atbalstītājiem un bāzes saimniekiem par uzņemšanu.

Neskatoties uz mainīgajiem un ne vienmēr paredzamajiem laika apstākļiem makšķerēšanas spars nezūd, un daudzi dalībnieki apņēmības pilni piedalīties nākamajos čempionātos Latgalē.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste 

Latgales 2019. gada čempionāta spiningošanā rezultāti (PDF)


Pēdējās izmaiņas: 23.09.2019.